V novém roce? Pak tedy nový a nebo alespoň nějak obměněný interiér!

Začátek roku přichází bez našeho přičinění a vždycky sebou nese potenciál nějaké změny. Stojí za to toho využít, např. k obměně obytného interiéru a třeba už jen proto, že zboží, které se přes svátky neprodalo, bude teď nabízeno v různých slevových akcích a výprodejích. A týká se to přirozeně i nábytku, u kterého je vzhledem k pořizovacím cenám každá drobná sleva často dost peněz.

Panuje obecná představa, že změny spojené s proměnou interiéru a bydlením vůbec, se provádí na jaře. Je to logické, tedy pokud se jedná např. o stavební úpravy, malováni atp. Změna vybavení nábytkem a nebo jeho přeskupení, doplnění atp. už ale na počasí závislá není. A navíc, změna v zimním období, které je díky převažující tmě nad denním světlem vnímáno mnohými jako depresivní, může interiér oživit a zmírnit případné pocity úzkosti spojené s vnímáním neustále stejného okolí, stejného nábytku atp. Není přitom nutné pouštět se do rozsáhlých úprav. V souvislosti se zmíněnými slevami je možné využít nabídku a osvěžit interiér např. nějakým zajímavým solitérním kusem, obrazem, sochou, lampou, pokojovou květinou…atp.

Velká fotogalerie moderních interiérů

A co vlastně udělá tzv. „nejvíce muziky“?

Rozhodně je to světlo, které zcela zásadně mění vnímání nejen obytného prostoru. Stačí si vzpomenout, co dělá např. „intimní“ atmosféru v pokoji, kam za několik okamžiků přijde očekávaná návštěva. Je to znovu světlo vytvářející „esprit“ místa – místnosti. A pokud je zdroj takového světla navíc zajímavým pohledovým předmětem, který bude tzv. fungovat i zhasnutý, pak není asi snazší cesty, jak zahájit nový rok v novém (obnoveném) interiéru, než s pomocí nějaké pěkné lampy.

Jaroslav Zákolanský
Foto firem Artemide, Flos, Luce Plan, Catellani and Smith, Lumina
10.1.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist