V hlavní roli: Přírodní materiály

Když se řekne přírodní materiály, tak se každému jako první asi vybaví dřevo. Není to však jenom tento materiál, ale i mnoho dlaších, které si zaslouží naši pozornost a které pochází z přírody.

130883-1100x618.jpg Celá galerie 24 Zdroj: archiv redakce

Kouzlo přírody

Možná právě o to oslnivější je, když se spojí, možná právě proto, že všechny tyto materiály pocházejí z čisté přírody…. kdo ví, proč jsou přírodní materiály tak oslnivé a tolik odolné. Jednoduše řečeno, když se spojí dřevo, ocel, kámen a sklo v jenom jediném interiéru, vznikne to, co dalo vzniknout samotnému luxusu. Skutečná elegance, je ukrytá  přímo v neopracované a hrubé podobě dřeva. Letokruhy mohou zastoupit i tu nejsložitější povrchovou úpravu a hravě nahradí také jakoukoliv texturu.  Kámen zase může oslnit naprosto fenomenálními kresbami ve svém řezu a mezi jeho nejúžasnější vlastnosti patří bezesporu pevnost a odolnost.

Neoblomnost skla

Sklo je jeho pravým opakem, ale svou křehkost zase vyvažuje jemnou a průzračnou krásou, která je o to intenzivnější, když se přes jeho brus láme prostupující světlo. Odolný a chladný kov je velice moderní  nejen pro svou stálost, ale rovněž díky snadné tvarovatelnosti. Je ideálním doplňkovým i základovým materiálem při výrobě nábytku, interiérových schodišť anebo například podpěrných tyčí v kuchyňských interiérech.

Dokonalá souhra

Naprostá harmonie pak nastává v momentě, kdy se všechny tyto materiály sejdou v jednom jediném domě a zdobí svou důstojností každičký interiér. Touto kombinací nemůžete rozhodně nikdy nic zkazit, ať už zkombinujete jen některé z těchto materiálů anebo je propojíte rovnou všechny.

Lucie Sýkorová

Foto: Homedit.com

23.10.2014 4:16

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist