V historické budově v Římě najdete interiér zařízený v minimalistickém stylu

Nedaleko Piazza Navona, překrásného náměstí v italském Římě, které je lemováno barokními domy, byla zrekonstruována historická budova, kterou v 18. století navrhl známý italský architekt Carola Vannini. Podívejte se, jak skloubili staré s novým interiéroví designéři.

1_double-height1-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: Foto: Stefano Pedretti

Vsadili na minimalismus

Překvapivé je, že designéři se při své práci evidentně neinspirovali rustikálními interiéry, ale sáhli po moderním a strohém minimalismu. Neznamená to však, že by nerespektovali jedinečnou atmosféru této vzácné budovy. Jen se pokusili skloubit komfort současného bydlení s impozantní krásou historické stavby. Ke zjemnění strohých linií nábytku a zároveň k prosvětlení interiéru designéři využili jedinečné schopnosti různých druhů osvětlení ve spolupráci s firmou Vibia.

Nad prostorem se vznáší lustr

Ve vznešeném prostoru s dvojitou výškou se vznáší pozoruhodný lustr. Je tvořený štíhlými kabely v černé barvě, které v jinak světlé místnosti vytvářejí síťovité spojení, měnící se e ve finále na klasický lustr. Jeho vzdušná, trojrozměrná silueta poskytuje nerušený výhled na osvětlené schodiště a originální fresku, která ji ohraničuje. Samotné schodnice jsou pak z boku nasvícené pásky LED.

Nad stolem jsou světla v tandemu

Futuristický model světel Wireflow Lineal neotřelým způsobem doplňuje tradiční dřevěný stůl s židlemi v jídelně. Je zavěšený po dvojicích, které jsou spojené malými svorkami. Síť subtilních kabelů podtrhuje geometrickou pravidelnost prostoru a současně koresponduje s tmavými tóny nástěnné mapy v pozadí.

Ve výklenku jsou svítící obdélníky

Na stěně, k níž se vystoupá po schodech je umístěna pozoruhodná instalace lampy SET. Skládá se obdélníkových kousků, které vytvářejí a zároveň odrážejí světlo, takže vrhá elegantní paprsky světla a stínu na prázdnou stěnu a nahrazuje případnou dekoraci. Zároveň zajímavě kontrastuje se zaobleným obloukem, pod níž se nachází a přitom svou hranatostí koresponduje se šikmým zábradlím na schodišti.

V ložnici je nasvícená jemná abstrakce

Hlavní ložnici v horním patře navrhl světoznámý japonský návrhář Ichiro Iwasaki. Pastelové barvy v místnosti jsou ozvláštněny abstraktní dekorací na skleněných dveřích, které právě speciální nasvícení dodává působivý romantický ráz.

10.9.2019 10:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist