Užívejte si poslední dny podzimu a přineste si je domů

Podzimní večery se zdají být nekonečné a právě teď je ten nejvyšší čas se si je zkrátit tím, že si do našich domovů vneseme trochu jeho barevné atmosféry. Zapomeňte na kupované dekorace a vyzdobte si na vlně kreativity a šikovných rukou váš příbytek. Uvidíte, že podzimní depka se vám vyhne!

shutterstock_1822629380-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: shutterstock.com

Věnec na dveře za pár minut!

Proč utrácet za podzimní věnce, když si hravě dokážete v pohodlí domova vykouzlit svůj vlastní. Můžete se do sytosti vydovádět, co se týká fantazie, a můžete se spolehnout, že nikdo v ulici nebude mít stejný jako vy. Na vašich vchodových dveřích se totiž bude houpat originál à la home made, kdežto u jiných kopie z obchodů.

Na věnec se vybavte buďto proutím, které dotvarujete do požadovaného tvaru, nebo v hobby marketu rovnou sáhněte po hotovém věnci. Na procházce ukořistěte listy, šípky, jeřabiny nebo cokoli vás nadchne. Jednotlivé lístky či šišky můžete pro znásobení efektu přestříkat třpytivým sprejem a po zaschnutí připevnit tavnou pistolí. Tvoření zakončete oranžovou, červenou nebo tmavě rudou mašlí.

Nemáte tavnou pistoli nebo vám schází fantazie? Vydejte se na větvičky s listím nebo na šípky a omotejte je uvolněně, nikoli však volně, na kruh. Pak na scénu přichází široká mašle – snadné, rychlé a na 100 % podzimní.

Zbyla vám dýně? Nevyhazujte ji!

Víte, jak naložíte s dužinou, ale netušíte, na co použijete její oranžový obal, když Halloween je dávno v nenávratnu? Dýně může dokonale suplovat vázu pro květinové aranžmá. Do vnitřku dýně vložte zelenou (aranžérskou) hmotu a zapíchejte do ni šípkové bobule, které kombinujte s vřesem, jiřinami nebo rudými růžemi. A je hotovo, dekorace na podzimní tabuli jako stvořená.

TIP LIVING.CZ: Netušíte, jak zužitkujete dekorativní dýně? Uřežte jim stopky a upravte je tak, abyste dovnitř mohli položit čajovou svíčku. Podobně můžete využít i rudá jablka.

Venkovní lucerna ze zavařovačky

Pětilitrovou zavařovací sklenici převažte u šroubovacího závitu provázkem a uvažte mašli. Připevněte kousek pytloviny a šišky, které přestříkejte sprejem, co navodí dojem jinovatky a prvních přízemních mrazíků. Na dno vysypte bílé fazolky nebo zvolte jiný podklad a pak do něj vsaďte svíčku.

TIP LIVING.CZ:: Povalují se vám doma láhve od vína? Strhněte etiketu a lahvově zelenou přetřete na oranžovou nebo čokoládově béžovou barvu. Z papíru si vystřihněte písmena a složte slovo, které na láhev přilepíte. Hrdlo láhve převažte slaměným provázkem a je vymalováno. Jak vidíte, vkusné dekorace lze opravdu vytvořit téměř s nulovými náklady, a když vás to celé tvoření ještě navíc baví, není rozhodně co řešit.

Svíčky k podzimu prostě patří!

Za okny se brzy rozhostí tma a právě tento okamžik volá po přítomnosti svíčky, co prozáří příšeří. Vyšší svíčky vyzdobte paličkami skořice a ty omotejte provázkem. Zapalovat ji nemusíte, ta dokonalá vůně vám pokaždé zlepší náladu. Zvlášť teď na podzim.

 

27.10.2021 5:30 | autor: Zelnitiusová Lenka

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist