Uvažujete nad dětskou koupelnou?

Dětské koupelny jsou svého druhu nadstandard, který není ani tolik o financích, jako o prostoru. Těžko si představit jedinou koupelnu v bytě řešenou jako dětskou a sloužící jak pro děti, tak pro jejich rodiče. Pokud ale máte koupelny dvě a můžete jednu věnovat dětem, pak je to něco jiného. A vyplatí se vůbec dělat dětskou koupelnu?

126170-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Když se použije terminus „dětský“ pak si většinou všichni vybavíme něco hravého, barevného, veselého, ale v prvé řadě malého. Malé jsou děti a malé jsou také jejich šaty, porce jídla a malé by měly být možná i jejich koupelny. S výjimkou několika atypických koupelnových setů se ale malé vany nebo malé toalety a malá umyvadla s malými kohoutky nevyrábí. Přesto někteří výrobci pamatují na potřeby některých zákazníků a nabízejí jim „dětské“ koupelny, které ale nejsou primárně dětské svým rozměry, ale dětskost vytváří spíše barvou, doplňky a třeba také zabolenými plastovými hranami, které uchrání vaší ratolest před úrazem.

Velká inspirativní fotogalerie dětských pokojů

Jak se dělá „dětská“ koupelna?

Zařizovací předměty, tedy zejména umyvadla a závěsné toalety a bidety se umisťují níže tak, aby na ně děti pohodlně dosáhly a byly pro ně pohodlně obslužné. Na druhou stranu ale zvažte, jak dlouho budou děti tak vysoké či nízké, aby jim bylo potřeba snižovat např. manipulační výšku umyvadla. Děti rostou a doba mezi věkem, kdy už mohou samy provádět každodenní hygienu a věkem, kdy už nepotřebují „dětské“ rozměry koupelny, je v průměru cca 5 – 8 let. Pamatujte, že ve 12 letech už děti (zvláště dívky) nechtějí byt dětmi a jejich pozornost přitahuje dospělost a nikoliv pohádkové postavy nebo toaleta s kačerem Donaldem. Jinak řečeno, právě na cca 5-8 let budete budovat onu „dětskou koupelnu“ a pak ji bude nutné přetvořit na koupelnu zcela dospělou.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

TIP: pokud chcete dětem vytvořit sympatický koupelnový prostor, zkuste jej řešit spíše pomocí doplňků, které pak jednoduše snadno odstraníte a koupelna bude zase „dospělá“. V opačném případě budete muset koupelnu kompletně celou předělávat.

Red.
Foto: Ideal Standard, Keramag

6.1.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist