Útulný domov po americku

Jistě všichni znáte americké reality show, kde se parta návrhářů snaží vykouzlit pro potřebné strádající rodiny v celé Americe nové domovy. Jak jen to ti Američané dělají, že na konci vždy vyčarují tak úchvatně útulné interiéry? No, pojďme se na to podívat…

Je to skutečně tak – skuteční američtí profesionálové a jejich výtvory s interiéry, které vytvoří naši návrháři se nedají srovnávat.  Patrně to je tím, že ve zmíněných reality show o přestavbách můžeme vidět, jak si návrháři vyrábí nábytek anebo vylepšují nějaký zakoupený pouze svépomocí, zatímco ti naši zkrátka ve většině případů jen jdou a někde nakoupí nábytek, který se zpravidla vyznačuje přemrštěnou cenou. 

Tajemstvím americké útulnosti jsou především drobnosti a dekorativní předměty i textilie, zakoupené takříkajíc z druhé ruky. Pravdou je, že stejně tak, jako um našich a zahraničních návrhářů se ani v nejmenším nedá srovnávat úroveň a nabídka českých a zahraničních bazarůnábytkeminteriérovým zařízením.

Dekorování, z něhož vychází ona kýžená americká útulnost je vždy přizpůsobena tradičním a především lokálním aspektům jako jsou tradice a kultura majitelů, jakož i jejich případná etnická příslušnost. Vždy jde o to, aby interiéry odrážely skutečný domov, kořeny a původ.

Barvy vždy záleží na povaze daného prostoru – světlé místnosti mohou zateplit teplé odstíny, oživené nápaditými nástěnnými dekoracemi a tmavší, chladnější interiéry se rozzáří pestrými barvami, jasnými vzory anebo texturovanými tapetami.

Květinový vzor čalounění vypadá hezky na pohovce, závěsech i jako hlavní motiv na kusový, solitérní koberec. Chcete-li zajímavý vzor na kuchyni, můžete použít šachovnici, neboť tento styl vždy dodá interiéru kuchyně velmi domáckou atmosféru.

Kýžený „útulný efekt“ dotáhnete k dokonalosti, pakliže v interiérech umístíte zajímavé (klidně i masivnější) květinová aranžmá, ale i zdobené vázy s řezanými květinami. Své udělají i rozličné druhy svíček – obří, solitérně postavené na zemi, čajové –zdobící nápadité svícny, ale i ty vonné, které zaměstnají všechny vaše smysly.

Lucie Sýkorová

Foto: therightathome.com, 4betterhome.com, 3dhousedownload.com, resourcedir.com, bokehcine.com, interiordev.com, thecoolist.com, themaisonette.net, inmagz.com, denoxa.com, smscs.com, 123freewallpaper.com

18.4.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist