Útulná koupelna

Málokterá místnost prošla tolika změnami, jako právě koupelna. Z této nepostradatelné součásti obytného interiéru se stal prostor určený nejen tělesnou, ale i duševní hygienou. V koupelně odpočíváme a měli bychom se v ní cítit dobře. Jak ale snadno a rychle proměnit koupelnu tak, aby se z ní bez stavebních zásahů stala třeba právě „útulná“ koupelna?

127094-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Většinou se čtenářům magazínů o bydlení radí, aby si pořídili např. novou vanu, aby vyměnili dlaždičky a nebo aby rovnou celou koupelnu jednoduše nechali přestavět, adaptovat, aby odstranili umakartové jádro, zkrátka, aby na několik dní odstavili koupelnu z provozu a nechali proměnit byt v malé staveniště. Takový zásah je radikální a máte-li čas a prostor, pak je to také zásah nejdůslednější a ve výsledku přirozeně také velmi efektní. Ovšem jsou i jiná řešení, řešení snadná, banální a prostá.

Útulná koupelna: zkuste závěsy a nezbytné zbytečnosti

Pokud chceme něco změnit, většinou se tím říká, že je někde něčeho málo a nebo moc. V malé koupelně je málo prostoru a jakákoliv změna provedená přidáním dalších předmětů může být problematická. Zkuste ale závěs nad vanou. Je to praktické, závěs funguje jako zástěna a zároveň je to velká plocha, která může být barevná a nebo jinak výrazná. Tím na sebe strhne pozornost. Podívejte se na přiložené fotografie pod článkem.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Máte-li pocit, že vaše koupelna není útulná koupelna, ale naopak je to koupelna „studená“ a „neosobní“, pak zkuste přidat poličku s „nezbytnými zbytečnostmi“ např. tak, jak to dokumentují níže přiložené fotografie. Zavěšené předměty na stěnách mají schopnost „rozbít“ velkou a často právě „studeně“ působící plochu.

Útulná koupelna: barvy a světlo

Pochopitelně, že nejvýraznějším nástrojem proměny a hlavně tvorby nálady, je světlo a barvy. Je to prosté, zkuste např. vyměnit jen stínítko či kryt vašeho koupelnového osvětlení. Je to změna za pár korun. Máte-li odvahu, sílu a zkušenost, pak můžete zkusit zásadnější zásah. Co např. vymalovat jednu stěnu na nějakou výraznou, pastelovou barvu? Měla by to být voděvzdorná barva, s čímž vám ve specializované prodejně poradí a pak už potřebujete jen váleček a dost trpělivosti. Profesionál by tak velkou, respektive tak malou stěnu vymaloval se vším všudy do půl hodiny. Útulná koupelna může být koulenou barevnou. Uvidíte tu změnu.

koupelnové inspirace také ve článku Luxusní koupelna? Ve stylu Ludvíka XIV?
Red.
foto archiv

2.11.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist