Útulná a pohodlná zákoutí nejen u okna

Před nedávnem zaznamenal náš článek s názvem „Nejhezčí místo – zákoutí u okna“ velmi pozitivní čtenářský ohlas, a tak se k tomuto tématu na přání čtenářů opět po krátké době vracíme a přinášíme další inspiraci zaměřenou na využití prostor v okolí oken a okenních parapetů.

Nejpříjemnější na těchto prostorách je výhled z okna a dostatek denního světla, a právě proto jsou takováto zákoutí nejčastěji využívána ke čtení.

Zákoutí u oken neoplývají obvykle nijak velkými rozměry, ale jsou to plochy v místnosti, které každého z nás jistým způsobem fascinují. Usadíme-li se zde, máme pocit jako bychom byli součástí dění probíhajícího za oknem, zatímco sedíme v pohodlí domova a kocháme se pouhým pohledem ven.

Právě proto, aby tato oblíbená místa byla co nejpohodlnější, umisťujeme na ně měkké polštářky, pevné sedáky anebo je zařizujeme a vybavujeme nejrůznějšími křesílky, která jsou pohodlná a v celkovém konceptu takovýchto místností působí velmi útulně.

Co se závěsů či záclon týče, není zapotřebí zákoutí u okna jimi zbytečně zahalovat. Postačí často miniaturní textilní roletky, které nám v těchto místech dopřejí kýžený stín v letním období anebo lehké zkrácené varianty záclonek, které nebudou zbytečně stínit působivému výhledu z okna.

Máte-li možnost z hlediska prostoru, přidejte si do těchto míst alespoň miniaturní stoleček, na který si můžete odložit, co budete k příjemnému posezení potřebovat, anebo stolek zkrátka jen ozdobíte vázou s květinami. To naprosto postačí k tomu, aby na vás z tohoto koutku u okna dýchla ještě příjemnější atmosféra.

Nezapomeňte projít celou fotogalerii, do které jsme pro vás pro tentokrát připravili téměř čtyřicítku inspirativních nápadů, jak zákoutí u okna proměnit v útulné místo, kde si každý rád alespoň na chvíli posedí, aby si odpočinul.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, pinterest.com, chic-deco.com, decoist.com, frontdoor.com

9.4.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist