Ustelte si v nejmodernějším lůžku

Každý z nás dobře zná ten pocit skvělý pocit ulehnout večer konečně do svého vlastního lůžka a odpočinout si v něm. Každému se spí obvykle nejlépe právě v jeho vlastní posteli a nikde jinde se tak dobře nevyspí. Současní návrháři a designeři se nám však snaží tento pocit ještě vylepšit, a tak navrhují nejrůzněji vylepšená lůžka, jako například taková, která kolem vás rozsvítí hvězdy na obloze anebo vás zahrnou pocitem, že spíte jako by v chráněném místě, kam na vás nedolehne ani hluk ani jiné rušivé prvky z okolí.

122276-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Návrháři vycházejí ze správné představy, že každý člověk miluje hvězdy a rozzářenou hvězdnou oblohu, kterou se nám městským lidem podaří zahlédnout v plné kráse jen velmi zřídka. Lehnout si na záda a pozorovat noční oblohu se nám obvykle poštěstí tak maximálně v létě, na dovolené jednou za rok a to je vše. A právě pro milovníky hvězdné oblohy mnozí návrháři vytvářejí originální nábytek nebo závěsy, které hvězdnou oblohu alespoň napodobují.

Ale postel, kterou si dnes přestavíme, je velmi zvláštní. Kreativní designérka Natalia Rumyantseva při tvorbě jejího návrhu těžila z toho, že lidské povaze je vlastní zvědavost a zvláště ta, která se týká hvězd. Vytvořila tak lůžko, kde si každý může užít dostatek mihotavého svitu hvězd, dokonce i jisté míry venkovních zvuků, které k nám obvykle do ložnic doléhají a navíc můžete v tomto lůžku vnímat i vůně a vytvořit tak pro sebe prostor s doslova terapeutickými účinky, ideální prostor na relaxaci a na spaní. Ať už je tedy venku zima nebo naopak vedro, jakékoli roční období, vy si můžete užívat pozorování hvězdné oblohy. Takové poležení se lépe sdílí v páru, pod hvězdnou oblohou se sní mnohem lépe ve dvou, navíc máte zaručeno, že hvězdy uvidíte, i když bydlíte v centru města.

Designové studio Lago předkládá nejnovější typ lůžka, které je stejně jako mnoho jejich dalších produktů, velmi kreativnífunkční. Design tohoto lůžka připomíná spíše hnízdo nebo vysoký látkový límec, který obklopuje celé lůžko jako nějaký obojek. Tento obal, který tvoří nedílnou součást lůžka, zároveň vytváří pocit komfortu a ochrany. Kromě toho, že může sloužit jako bariéra, která chrání člověka od okolního hluku, navíc díky límci umožňuje měnit vzhled lůžka, a to díky několika možným polohám. Jen si zkuste představit, jak skvěle by se vám v takovém lůžku spalo.

Designovými záležitostmi spojenými s jiným druhem nábytku jsme se zabývali v našem článku s názvem „Lákavé posezení nejen na designových židlích“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, yankodesign, nataliarumyantseva, lago

9.5.2014 12:57

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist