Úsporný hit v osvětlení – LED pásky

Nevíte, jak byste mohli oživit a rozsvítit váš interiér? Odpověď je snadná – pomocí LED pásků s úspornými diodami. Nejen, že s jejich pomocí můžete vašemu domovu propůjčit originální design pomocí světelných efektů, ale navíc ještě ušetříte.

123545-1100x618.jpg Celá galerie 25 Zdroj: archiv redakce

Toužíte po novém osvětlení, které by propůjčilo vašemu interiéru nový šmrnc, ale běžné lampy, či lustry vám připadají tak trochu nudné anebo příliš drahé? Zkuste to pomocí LED pásku. Je to až neuvěřitelně jednoduché, variabilní a navíc eko-úsporné řešení.

Instalace LED diodových pásků nevyžaduje žádné speciální dovednosti. Opravdu, vše co musíte udělat je zapojit je do elektrické sítě prostřednictvím speciálního napájecího  adaptéru, který zpravidla zakoupíte spolu s kotoučem LED pásku.

Světelné LED pásky vydrží svítit zpravidla v průměru 50 až 100 tisíc hodin. Zároveň jsou však až neuvěřitelně úsporné, až 90 % energie, kterou spotřebují se totiž přeměňuje na světlo, nikoliv na teplo, jako je tomu u běžných typů úsporných zářivek.

LED pásky jsou bezpečné – vyžadují pouze nízké napětí a mohou fungovat i na klasické baterie. Navíc jsou bezpečné i na dotek.  Výhodou je také to, že jsou v drtivé většině případů opatřené samolepícím pruhem, takže je můžete během sekundy připevnit, kamkoliv si jen zamanete. Jejich variabilita spočívá v tom, že si můžete vybrat nejen z nepřeberné škály barev ve studených i teplých odstínech, ale také v možnosti uzpůsobení jejich délky. LED pásky můžete snadno nastříhat v místech, kde je možnost střihu zřetelně vyznačena anebo naopak můžete již dříve rozdělené pásky napojit v jeden delší celek.

LED diody jsou odolné – nejsou vyrobeny ze skla, ale z plastu a vyrábí se zpravidla ve variantách bez silikonového obalu anebo tímto „pouzdrem“ mohou být naopak opatřeny. Silikonový obal zabraňuje polámání, a také jinému povrchovému poškození jednotlivých diod. Jeho nevýhodou je, že se při delším svícení začne zahřívat a brání také ochlazování diod okolním vzduchem.

Lucie Sýkorová

Foto: Homedit.com

9.7.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist