Úsporně řešená schodiště pro vaši inspiraci

Tam, kde se neustále řeší každý kousek volného místa, ale přesto je zde nutné zbudovat výstup do podkroví, tam se místo výsuvného schodiště využívá obvykle boční úsporné schodiště.

Co si představit pod pojmem úsporné schodiště

Mírně strmý výstup, zvláštní přířez stupňů a poměrně těsný sled jednotlivých schodů, tak by se dalo charakterizovat běžné úsporné bočnicové schodiště. Takové schodiště umožňuje i přes poněkud stísněné poměry překlenout běžné patro.

Obzvlášť důležité je zábradlí

Pohodlně uchopitelné zábradlí a bezpečná konstrukce celého schodiště a stabilita, to je nejdůležitější na každém schodišti, ne jen na tom úsporném. Ke stabilitě napomáhá více než výrazně způsob montáže schodiště. Jeho použití a omezení je stanoveno příslušnou normou DIN.

Bezpečnost především

Jsou schodiště, která bez obav zdoláte, taková vás přesvědčí již na první pohled svou optickou vyvážeností. Jsou však i typy schodišť, které se spíše zaměřují na stylovou čistotu, nenápadnost a minimální spotřebu místa, ovšem můžete u nich váhat, zda na ně z hlediska bezpečnosti máte vůbec vstoupit. Je pochopitelné, že na výrobu úsporných schodišť nepadne mnoho metrů kubických masivního dřeva, vždy je však bezpodmínečně nutné zajistit bezpečnost všech, kteří takové schodiště budou každodenně využívat.

Vřetenová schodiště

Vřetenová schodiště jsou jedním z typů schodišť, jimž se dá jako plus přičíst úspora místa, aniž by byla ohrožována bezpečnost osob při výstupu po nich. Nadčasovou podobu mají zvláště ta schodiště, která jsou kombinována s prvky z lité oceli a doplněna obloukovým ocelovým zábradlím. Další nadstavba v podobě doplňkových prvků vás jistě zaujme, pokud se zaměříte na osvětlení takového schodiště. K dispozici je při výběru volba množnosti osvětlení z vřetena a dřevěnými stupni, a to dokonce v barvě dle přání zákazníka.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: homemodish.com

18.8.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist