Ušijte si ložnici na míru

Kéž by tak existoval nějaký obchod, kde by měli jednoduše úplně všechno a za nejlepší ceny, abychom si mohli pořídit vše najednou a ještě tak ušetřili na dopravě a přepravném. Ačkoliv, vlastně něco takového už tady dávno máme.

133463-1100x618.jpg Celá galerie 26 Zdroj: archiv redakce

Pokud se rozhodnete, že nehodláte podnikat jakékoliv kompromisy oproti vaší původní myšlence a vizi, jak bude váš domov vypadat, pak není o čem hovořit. Zkrátka a dobře usedněte k internetu a vyberte si firmu, která vám nábytek na míru dodá za cenu a při dodržení takových podmínek, které budou vyhovovat právě vašim potřebám.

Pokud se chystáte takto „na míru“ zařizovat například ložnici, chrám vašich snů, pak pro vás máme pár tipů, které se rozhodně neztratí. Podstatnou radou, kterou vám tentokrát dáme, je poučení o oddělení spánkové zóny od zóny úložné, neboli šatní. Důvody jsou čistě praktické – minimální rušivý faktor v prostředí, kde se budete oddávat snění, třeba zrovna tehdy, bude-li se vaše drahá polovička už chystat do práce. Obecně také platí, že už při plánování ložnice byste se měli zaměřit na místnost, která je orientována na co možná nejtišší stranu.

Pokud chcete, aby vaše ložnice byla co nejvíce prostoupená světlem, zvolte světlou barvu podlahy –  nebojte se světlých dřevin, ale ani korku anebo například imitaci kamene. Kromě dostatečného množství světla je také důležité, aby celá ložnice byla dobře větratelná a především, aby byla ušetřena invazi jakýchkoliv škodlivých látek a plísní, což může značně ovlivnit i okolní exteriér při větrání ložnice.

Materiály do vaší ložnice vybírejte pečlivě. Přírodní materiál jakým je dřevo, vnese do interiéru útulnou atmosféru, ale může být zase náročnější na údržbu, nežli PVC podlahoviny Pokud hledáte kompromis, ideálním řešením je korek, který vypadá skvěle jak na podlaze, tak i na stěnách, či nábytku. Další možností je zvolit čisté, bílé linie. Ložnice se tak stane symbolem klidu a čistoty a určitě si v ní dokonale odpočinete. Použitím různých doplňků, polštářů, závěsů, koberců či barevných dekorací se vykouzlí dokonalý interiér.

Stojíte i vy právě nyní před rozhodnutím zařídit si vlastní bydlení? Nedopusťte se proto klasických chyb a raději si vše předem naplánujte. Nebojte se vytvořit si několik alternativ vašeho projektu a ty následně konzultujte s designérem. Zpravidla bývá takováto úvodní konzultace zdarma a nikterak vás to nezavazuje k tomu, designéra si bezpodmínečně najmout.

Lucie Sýkorová

Foto: Freshome.com

28.4.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist