Jak ušetřit za elektřinu? Máme pro vás pár tipů

Elektřina v České republice dál zdražuje a ceny postupně zvyšuje jeden dodavatel za druhým. Dramatický růst bude dle odborníků dál pokračovat. Vyhněte se s předstihem vysokým nedoplatkům a zjistěte, jak se dostat k nejvýhodnějším nabídkám. Je tady několik tipů, ze kterých bude mít vaše peněženka radost.

Zdražení až o 10 %

Na energetickém trhu je v posledních několika měsících velmi rušno. Největší dodavatelé přičetli k ceníkům již několik procent. Dle kvalifikovaných odhadů by cena elektřiny pro domácnosti mohla v příštím roce zdražit až o 10 %. Důvodem je růst velkoobchodních cen na burzách. Je tedy nejvyšší čas začít aktivně přemýšlet nad tím, jak ušetřit a jak se dostat k opravdu atraktivním nabídkám.

Máte doma žrouty energie?

Cest k sympatickému vyúčtování, které vám nezpůsobí vrásky na čele, je celá řada. A jedna z nich s největší pravděpodobností začíná a končí u vás doma. Okamžitým řešením je eliminace zastaralých žroutů energie z řad bílé techniky a zamávání několika zlozvykům. Neváhejte si u spotřebičů jako lednička nebo pračka zkontrolovat energetickou třídu. Přímo na štítku vidíte kromě zmíněné třídy také roční spotřebu energie. Okamžitě si tak dokážete spočítat, na kolik vás vyjde roční provoz a jak rychle se vám vrátí investice do lepší energetické třídy.

Od herní sestavy po izolaci oken

Pokud jde o zlozvyky, synonymem plýtvání je svícení v místnostech, ve kterých nikdo není. Paradoxně konkrétně tento nešvar není hlavní příčinou vysokých účtů, protože úsporné žárovky mají minimální spotřebu. Zaměřte se na nabíjení elektronických hraček, zbytečně zapnutou televizi a vypínání desktopu. Především herní sestavy dokáží být opravdu hladové. Stejně tak nezapomínejte na úsporné režimy. Někdy je jednoduše zbytečné zapínat pračku na dvě hodiny, když vám méně špinavé prádlo vypere za pár desítek minut na rychlý program.

Samostatnou kapitolou úspor je vytápění elektřinou. Naprostá většina obytných budov i domů postavených před rokem 2000 zapomíná na pořádné zateplení. Bohužel investice do izolace nebývají zanedbatelné a je u nich klíčová důslednost. Efektivní jsou pouze v případech, kdy se myslí i na místa s menším rizikem tepelných ztrát.

Porovnejte si ceny během chvilky

Zdražování energií vytváří na trhu velké rozdíly. Úprava cen u vašeho dodavatele by měla být jasným impulsem k tomu, abyste si šli porovnat ceny elektřiny. Naštěstí nemusíte nic složitě hledat v komplikovaných cenících. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář. Nezávazně a zdarma získáte dokonalý přehled o levnějších dodavatelích. Zjistili jste, že můžete někde výrazně ušetřit? Na pár kliknutí odešlete poptávku na nového dodavatele. Samotný převod pro vás bude už jen formalitou.

Ušetřete navzdory zdražování

Zdražení elektřiny pro koncové zákazníky není důvodem k tomu, abyste někde platili víc, než ve skutečnosti musíte. Porovnání dodavatelů elektřiny vám zabere pár minut. To je vzhledem ke skutečnosti, že běžná domácnost změnou ušetří až několik tisíc korun ročně, jeden z vůbec nejlepších tipů.

27.7.2018 2:03 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist