Jak ušetřit při rekonstrukci domu? Udělejte z toho rodinný projekt!

Ceny materiálů a práce prudce rostou a v nejbližší době se to pravděpodobně nezmění. Správným přístupem však můžete ušetřit.

2-living.cz_titulka-1100x618.jpg Zdroj: elements.envato

Vzhledem k tomu, že ceny všude kolem rostou, je otázka, jak ušetřit v různých oblastech života, stále aktuálnější. Pokud vás situace dohnala k tomu, že je rekonstrukce domu nebo zahrady nevyhnutelná, můžete ušetřit nejen plánováním a uvědomělým nakupováním, ale také motivací členů rodiny, aby přiložili ruku k dílu. Motivace nemusí být jen finanční; pokud budete rekonstrukci pojmout jako rodinný projekt, můžete použít veselou potlač na pracovné tričká, uvařit plný hrnec guláše a užít si spoustu zábavy i při samotné rekonstrukci.

Přizpůsobit jednotlivé úkoly schopnostem členů rodiny.

Jakákoli pomoc musí být samozřejmě dobrovolná a jednotlivé aktivity musí být přizpůsobeny schopnostem jednotlivých členů rodiny. Pokud potřebujete například vyřešit prípojky vody na pozemok, můžete se samozřejmě obrátit na odborníky. Pokud je však vaším cílem nová terasa z WPC dosiek, náctileté děti jistě přiloží ruku k dílu.

Nevyhýbejte se ani jiným typům pomoci.

Pomoc při renovaci nemusí být vždy jen fyzická práce, vždyť někdo je fyzicky zdatný, někdo na prahu dospělosti už začíná živit agentúra na google reklamy. Zapojte děti do výzdoby interiéru, starší člen rodiny může vytvořit prezentačné webové stránky, která pomůže s případným prodejem nemovitosti, nebo vám naopak pomůže s hledáním cenově nejvýhodnějších stavebních materiálů a důkladným průzkumem trhu.

Vést děti k zodpovědnosti

Aktivní zapojení mladších členů rodiny do renovace domu nebo zahrady je může naučit zodpovědnosti. Svěřte mladým lidem malý projekt renovace a sledujte, jak zvládají různé postupy. Nejenže budete překvapeni výsledky, ale celý proces může mít i důležitý výchovný účinek. Je to také cenný příspěvek do rodinné kroniky, takže tuto činnost nezapomeňte zaznamenat.

 

23.9.2022 1:41 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist