Unikátní dům z hlíny dřeva a kamene

Hovoříme-li o něčem unikátním, máme na mysli něco netradičního, neobvyklého a jedinečného. A právě takový je i dům, o kterém vám dnes chceme povědět. Jedná se o stavbu mimořádného vzhledu a netradičních podmínek, které si s bydlením příliš často nespojujeme. Pojďme tedy nahlédnout pod pokličku či spíše za dveře netradičně pojatého bytu ve Francii.

Dům stavěný v harmonii

V klidu a harmonii stavěné a rovněž i užívané jsou domy ve stylu vintage a Provence. I dům ve Francii, který vám dnes představujeme, je ukázkou těchto stylů, navíc kombinovaný s prvky a detaily v selském a minimalistickém stylu. Interiér domu je teplý a působí lehce. Hlavními barvami jsou béžová a bílá. Do prostoru jsou dále přidány různé odstíny hnědé barvy.

Čím zaujme interiér domu

Dům je plný historických doplňků a věcí, jako jsou dřevěné ptačí klece vybrané pro funkční lustry, neobvyklých uměleckých děl, dřevěného nábytku a nejrůznějších boxů. Zvláštností jsou staromódní kamna ve středu místnosti, která vás zavedou do starých časů, kdy všichni běžně kolem takových kamen sedávali a naslouchal příběhům svých babiček. Kuchyň je rustikální, zaměřená na hrubý kámen a dřevo. Hrubý kámen a dřevo zjemňují koberce nebo přehozy.

V tomto případě se jedná o opravdu unikátní, zvláštní místo! Rozhodně si tedy nenechejte ujít prohlídku jeho interiéru prostřednictvím fotogalerie u článku.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com

2.12.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist