Umyvadlo s odkládací plochou je praktické a může být i artefakt, nevěříte?

Koupelnové zařizovací předměty by měly být v prvé řadě praktické a teprve pak je vhodné uvažovat jejich estetickou hodnotu. Konec konců, jedná se o svého druhu technologické zařízení. Ideální situace ale nastává v okamžiku, kdy se ona „krása“ pojí s účelností a kdy tedy např. právě umyvadlo může plnit svou funkci a k tomu ještě tzv. dobře vypadat. A když dokáže poskytnout ještě odkládací plochu, pak stojí za zvážení. Co myslíte?

Funkce, a nebo vzletně řečeno „poslání“ umyvadla, je na první a možná i druhý pohled celkem zřejmé. Umyvadlo přece musí poskytnout prostor k provozování základní hygieny a současně by neměl být problém jej udržovat v uspokojivém stavu. Stejně tak musí ve svém umístění v koupelnovém prostoru zůstat snadno dostupné, bez problémů obslužné a zároveň by nemělo vadit užívání jiného zařizovacího předmětu, což se tedy týká zejména vany, nad kterou se v mnoha případech z touhy po maximální úspoře nedostatkového prostoru umisťuje.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie umyvadel

Zajímavým řešením, a svým způsobem řešením trendovým, je používání umyvadla s odkládací plochou a nebo zapuštění umyvadla do police podobným způsobem, jako se tomu děje s dřezem v případě kuchyňské linky. Tento způsob je velmi praktický. Umožňuje odkládání drobných předmětů na přehledném místě a zároveň šetří prostor, neboť již není nutné koupelnu vybavovat dalšími policovými, nebo jinými systémy. Koupelna tak může zůstat pohledově „čistá“,  tedy nepřeplněné dalšími zbytečnostmi.

TIP: pokud uvažujete o novém umyvadle, zvažte možnost pořízení umyvadla s odkládací plochou. Až si budete čistit ruce a budete potřebovat sundat si hodinky, snubní prsten a nebo sponku do vlasů, můžete tohle všechno odložit na viditelném místě. Takové umyvadlo navíc dobře vypadá a designéři jej vnímají jako výzvu – a často se jim povede něco zajímavého. Stejným způsobem fungují umyvadla zapuštěná do police tak, jako se zapouští dřez do pracovní desky kuchyňské linky.

Karel Holý

Foto: Laufen, Duravit , Ideal Standard, Dornbracht,

6.11.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist