Umyvadlo praktické i jako šperk

Těžko bychom si můžeme představit koupelnu bez umyvadla, které je její zcela neodmyslitelnou součástí. A když už tedy umyvadlo v koupelně musí být, tak ať tedy stojí za to. Máme pro vás několik inspirací.

126180-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Umyvadlo můžete řešit klasicky, tedy jako závěsné umyvadlo pro jednu osobu s běžnou odkládací plochou a standardně řešeným odpadem. A nebo můžete volit tzv. dvojumyvadlo, které bude praktické zejména v případě, kdy je vás v domácnosti víc a vstáváte do zaměstnání, do školy atp. ve stejnou chvíli. A jde to i jinak, čtěte ZDE.

A něco opravdu speciálního?

Zkuste umyvadlo nikoliv závěsné, ale stojací. Nepotřebujete k tomu žádné stavební nebo jiné úpravy koupelny. Přijdete pouze o možnost umístit pod takové umyvadlo toaletní nebo jinou skříňku, úložný prostor atp.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie umyvadel

Ani napojení na vodu či odpad v sobě neskrývá žádnou záludnost.

TIP: zkuste takové umyvadlo umístit proti vchodu do místnosti tak, aby se stalo jeho pohledovou dominantou hned při příchodu. Je to stejné jako s lidmi. I u nich si většinou uděláte první a často přetrvávající dojem. A s koupelnou je to zrovna tak: první, co uvidíte a co upoutá vaší pozornost, bude právě umyvadlo.

TIP 2: když už se rozhodnete pro soliterní, výjimečné umyvadlo, které na sebe strhne pozornost, pak už můžete mít ostatní vybavení koupelny v podstatě standardní. Je to jako se šperky: když chcete nechat vyniknout briliantové broži, tak ji také neumístíte na pestrobarevné sako, ale zvolíte něco decentního, spíše klidného, jednobarevného tak, aby veškerá pozornost byla soustředěna právě na brož a nikoliv na křiklavé vzory vašeho oděvu.

Takže bude vhodné (a ekonomicky ohleduplné) zvolit k solitérnímu umyvadlu jednoduché, elegantní zvávající vybavení koupelny, které bude dobře sloužit, bude v prvé řadě praktické a nechá vyniknout „šperku“ ve vaší koupelně.

Red.
Foto: Dornbrach, Duravit, Ideal Standard, Atonio Lupi

8.1.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist