Umyvadlo praktické i jako šperk II

Praktické věci ještě nemusí být ordinérní či fádní. Není bezpodmínečně nutné, abyste se rozhodovali při vybavování koupelny jen mezi praktickým, tedy nehezkým řešením a na straně druhé tím pádem zavrhly řešení elegantní a esteticky hodnotné. Platí to i umyvadlu, které tak jako tak pořídit musíte a měli byste si jej tedy náležitě užít. Máme pro vás několik tipů, jak na to.

Zkuste již v prvém díle článku „Umyvadlo jako šperk“ zmiňované řešení umístění umyvadla „ala briliantová brož“.  Na stejném principu funguje i řešení expozic v galeriích výtvarného či jiného umění. Jde vlastně jen o to, že umyvadlo může fungovat jako hlavní atrakce v koupelně, která je jinak celkem běžně vybavená. V galeriích je to také tak.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie umyvadel

Na obyčejně vybílených stěnách visí vzácné obrazy. Kdyby obrazy vysely na stěnách vymalovaných pestrobarevnými vzory, pak by se v nich vlastně ztratily. Obraz, šperk, výjimečný kus nábytku nebo třeba právě extravagantní umyvadlo vynikne nejlépe na nenápadném pozadí. Pak bude veškerá pozornost patřit právě onomu šperku, obrazu či umyvadlu, které tímto způsobem skvěle vyzní a plně svou přítomní definuje místnost, ve které se nachází.

TIP: pokud se zmiňujeme o výjimečném a extravagantním umyvadle, pak to nemusí být jen umyvadlo sloupové zmiňované v předcházejícím článku ZDE. Zkuste např. umyvadlo zápustné, třeba do policového systému. Vypadá to velmi efektně. A nebo můžete veškerou svou pozornost soustředit na mimořádnou baterii, viz doprovodné fotografie.

Red.
Foto: Antonio Lupi, Dornbrach, Duravit, Ideal Standard, Keramag

9.1.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist