Umyvadla s odkládací plochou

Krásných umyvadel je na trhu „mraky“. Když ale budete chtít, aby mělo i boční odkládací plochy, zúží se výběr na několik modelů od úzkého spektra výrobců.

124343-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: archiv redakce

Navíc, jako byste se dostali do říše nepraktického designu, většinou v cenách, na kterou drtivá většina populace může zapomenout. Ceny takových umyvadel se totiž pohybují kolem 10 tisíc korun, to je ale spíše spodní hranice. Například osmdesáticentimetrové umyvadlo Subway od Villeroy & Boch koupíte za 13 tisíc, za exkluzivní řadu Palace od Laufen zaplatíte podle provedení ještě o pět až deseti tisíc korun víc.

Až budete plánovat koupelnu a budete chtít umyvadla s odkládacími plochami, nepočítejte s běžným prostorem pro umyvadlo. Zvláště v případě, kdy plánujete dvě umyvadla a počítali jste původně s běžnými šedesátkovými rozměry, byste se s širším provedením nemuseli vedle sebe vejít, případně by oba kusy keramiky byly tak těsně vedle sebe, že už by se do prostoru mezi nimi nevešel ani držák na ručníky. Navíc větší kusy keramiky potřebují mít od sebe trochu odstup, aby vynikla jejich krása. Pokud má mít umyvadlo solidně velký mycí prostor a ještě na každé straně alespoň deset centimetrů ploch, dostáváte se v okamžení na minimální šířku 80 centimetrů.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie umyvadel

Něž se pustíte do designových experimentů, poraďte se se všemi členy rodiny, zda jsou ochotni akceptovat současný trend mělkých mycích prostorů. V koupelnovém studiu nablýskané výrobky vypadají úžasně, v praxi se ale nemusí vždy osvědčit. Nezapomeňte také, že výdaj za keramiku nebude jediným vyšším výdajem – design si žádá zase design, proto zaplatíte i za odpovídající vzhled baterií. A u mělkého umyvadla by taková baterie měla být jen krásná, ale zároveň by měla být vybavena takzvanou brzdou nebo omezovačem proudu, aby se při neopatrné manipulaci nestalo, že voda vyšplíchne až ven mimo mycí prostor.

Radek Starý
Foto firem Roca, Laufen, Ideal Standard, Siko, Kolo
26.4.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist