Umyvadla na vysoké noze

Nejrůznější moderní záležitosti si začínají získávat naši přízeň a budovat si své místo v našich příbytcích. A vysoká solitérní umyvadla si právem naši pozornost zaslouží. Jsou krásná a velmi originální a nepochybně dokážou dát každé koupelně moderní vzhled. I všední koupelna se s nimi může pochlubit. Stačí jen vybrat vhodný typ.

120409-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Nyní se běžně používají v koupelnách umyvadla závěsná anebo vestavěná. Výška jejich umístění by měla odpovídat postavám uživatelů. V rodině však málokdy jsou lidé stejně vysocí, a tak se za standard považuje výška kolem 85 cm. Zásadně platí, že voda při mytí nesmí stékat k loktům. Klasikou zůstávají umyvadla keramická, ale my se dnes zaměříme na novinky.  Solitérní umělecká díla, i tak by se dala nazvat umyvadla na vysokých nohách, extravagantní, okouzlující a velmi netradiční. Jediné, co by nás snad mohlo od jejich nákupu odradit, je vysoká cena. Ale i ta se časem jistě přesune do přístupnějších sfér. Vrozená elegance, to je jejich přednost.

Správně zvolené vysoké umyvadlo na vysoké noze, postavené přímo na podlahu udělá téměř zázrak i v koupelně menších rozměrů. Jednak efektně zapůsobí a může v sobě navíc skrývat netušený úložný prostor. Pokud správně vyberete, dáte zapravdu i designérům, kteří tvrdí, že jsou tato neobvyklá umyvadla velmi účelná a neplní pouze funkci designového solitéru.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie umyvadel

Ve svých útrobách mohou nabídnout odkladné poličky anebo rafinovaně ukrytý držák na ručníky. Není nezbytnou nutností umístění tohoto umyvadlového vybavení jen a pouze v koupelně, můžete jej umístit prakticky kamkoli, kde to bude technicky možné, například do chodby. Pokud začleníte toto umyvadlo koncepčně vhodně do prostoru, nebude vůbec vadit a vy tak můžete získat v koupelně potřebný prostor navíc.

Jsou-li umyvadla zabudována v podlaze, používají se k nim často vysoké stojánkové baterie.  Zcela nevšedním dojmem pak mohou působit závěsné armatury, které jsou ukotvené ve stropě. Na trhu je dnes opravdu široký výběr v tomto sortimentu zboží, takže si vybere opravdu každý. Baterie, kterou zvolíte, by měla být nejen funkční, ergonomicky řešená, ale měla by zároveň být v estetickém souladu s umyvadlem, aby vytvořily požadovaný celek. Vězte, že pokud se vám to podaří, nebudete litovat ani vynaloženého času ani finančních prostředků, protože s výsledným řešením budete opravdu nadmíru spokojeni.

umyvadla-na-vysoke-noze-1.jpg

Zdroj: archiv redakce

Volit můžete i z nabídky samostojných umyvadel, která jsou složená z kruhového podstavce a samotného umyvadla. V tom případě se doporučuje jako baterii použít podlahovou armaturu s ojedinělým sférickým podmítkovým ovladačem.

Další umyvadlové záležitosti pomáhají řešit naše články: Stylová umyvadlaUmyvadla z přírodního kamene.

 

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: spbinter.ru, studio.doss.sk, hoteldesigns.net, sannet66.ru, porcelanosa.com, archiproducts.com

13.7.2012 12:48

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist