Úložný prostor, o kterém jste neměli ponětí

Nové lyže, běžky, zimní bundy, zimní boty – to všechno se ocitlo pod vaším stromečkem a to všechno jste dosyta využili. Jenže co až se počasí oteplí? Kam s tím? Nechat viset ve skříni a zabírat tak místo letním šatičkám? To přece ne!

Místa na uskladnění je doma spousta, i když to tak možná na první pohled nevypadá a vám připadá, že už jste veškeré úložné prostory využili. Zkuste se trošku zamyslet a podívat se na svůj byt jinýma očima.

Kam s lyžemi?

Lyže mají tu výhodu, že jsou dlouhé a placaté. Vejdou se tedy takřka všude. Zkuste se porozhlédnout a sami nějaké takové místo najdete. Je mezi skříní a stěnou? V soklu pod kuchyňskou linkou? Nebo nahoře pod stropem?

A co takhle rozdělit nejvyšší poličku ve vestavěné skříni na dvě? Ta těsně pod stropem může mít klidně i jen patnáct nebo dvacet centimetrů, lyže se do ní bez problémů vejdou a na jaro a léto se vám tak jednoduše ztratí z očí.

Velká inspirativní fotogalerie úložných prostorů

Bundy pod postel

Zimní bundy nebo boty najdou své místo třeba pod postelí. V mnoha prodejnách s nábytkem můžete nakoupit skladné krabice všech barev a velikostí, do kterých se bundy můžou schovat. Pod postelí je místa dost a jednou za rok pod ni sáhnout, oblečení vytáhnout a krabici naplnit třeba letními věcmi je přece hračka.

Skříňky nad dveřmi

Pokud byl ale Ježíšek skutečně štědrý, a vy bezpečně víte, že skutečně žádný další prostor k uskladnění nenajdete, zkuste se podívat ke stropu. Tam je místa vždycky dost. Pořídit skříňku, která najde své místo nad dveřmi vedoucími z ložnice nebo z obývacího pokoje, není ani složité, ani finančně náročné.

Stejně tak stačí obyčejná polička, na kterou položíte již zmíněné papírové krabice. A do nich se vejde věcí! A že je místo vysoko? Copak vy do něj budete sahat více než dvakrát do roka?

Martina Tlachová
Foto: Ikea, Barča sport, Nákupní dům, Svět skříní

27.1.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist