Úložné prostory v kuchyni – nechte se inspirovat

Víte, na co si obvykle stěžují majitelé nových bytů po určitém čase jejich užívání? Nejčastěji litují, že nemysleli na pořízení větších úložných prostor. Jak takový problém posléze vyřešit? Jde to několika způsoby. Prvním z nich je nenakupovat zbytečně mnoho nových věcí. Dalším způsobem je umět se včas rozloučit s věcmi, které už dosloužily anebo třetí způsob, který nabízí hledání neustále nových a nových úložných prostor.

120380-1100x618.jpg Celá galerie 52 Zdroj: archiv redakce

My jsme se dnes zaměřili na hledání úložných prostor v kuchyních. Do fotogalerie jsme vybrali velkou spoustu inspirativních návrhů, jak takové úložné prostory v kuchyních různého typu mohou vypadat. Na vás už je pak rozhodnutí, jakou možnost zvolíte.

Nejčastěji mají samozřejmě problém s úložným prostorem kuchyně malé, panelákové anebo takové, kde se musí najednou směstnat více osob pohromadě. V malé kuchyni je tedy maximálně důležité umět dobře a chytře organizovat věci, ukládat je na správné místo a udržovat v ní pořádek.

Tradiční skříně a otevřené police jsou nejrozšířenější nápad. Nechejte se tedy inspirovat a podívejte se, kam všude je možné zavěsit police, jakou zvolit velikost skříněk a kam umístit vše, co v kuchyni potřebujete mít po ruce. Naprosto super nápad je zavěsit hrnce na liště například nad kuchyňský ostrůvek anebo nad sporák.

Kuchyňské linky: inspirativní fotogalerie

Předpokládá to však věnovat jejich údržbě poněkud více času než hrncům, které běžně schováváme ve skříních.

A kuchyňský ostrůvek, to je další skvělý nápad, jak získat v kuchyni další úložný prostor. Dovnitř můžete uložit přece tolik věcí.  Do kuchyňských ostrůvků můžete ukládat i potraviny, a to takové, které potřebují chránit před chladem a jejich umístění v lednici je tedy zcela nevhodné. Z prostorného kuchyňského ostrůvku si můžete udělat i spižírnu.

A pak je tu další kategorie úložných prostor, a to jsou skryté úložné prostory, kam se hodí umístit všechny věci, které nutně nemusí být vždy a všem na očích. Můžete tam skrýt vše od koření až po nádobí, zkrátka zařídit svou kuchyň tak, aby kuchyňská linky vždy vypadala jako upravená.

Pokud máte v oblibě kuchyně rustikálního vzhledu, ideální je v takovém případě využít jako úložná místa proutěné vyplétané koše. Jsou skvělé pro skladování lahví, příborů, ubrousků a mnoha dalších kuchyňských náležitostí.

Nápadité úložné prostory v ložnici“, „Úložné prostory v bytě“ a „Chytré úložné prostory“, všechny tyto články vás mohou inspirovat v tom, jak si doma vytvořit dostatek místa pro ukládání potřebných a možná i těch méně důležitých věcí.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, sncollection.co.uk

11.3.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist