Ukliďte si nejen v sobě, ale i okolo sebe!

Dali jste si novoroční předsevzetí uklidit si v životě? A co takhle uklidit si doma kolem sebe? Zbavit se věcí, které už nenosíte a které vám jen zavazí? Že na to nemáte sílu ani odvahu? Ale ne, zkuste to. Kdy jindy se do toho pustit než teď, na začátku roku?

126254-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Zkuste vyházet ze skříně všechno oblečení a přiznejte si: opravdu všechno nosíte? A opravdu si na sebe ještě někdy vezmete tu žlutou sukni, ve které jste promovaly? Je vám líto ji vyhodit? I ten hnědý svetr, ve kterém jste jezdili na lyže před nástupem funkčního oblečení? Přiznejte si, tenhle už na sebe nevezmete ani omylem, a je vám jednoduše jen líto jej vyhodit.

Nekompromisně vyhodit? Nebo charitě?

Proč se ale obklopovat zbytečnými věcmi? Jen proto, že je vám jich líto? Že by se přece ještě daly nosit? Dobře, zkuste je odnést třeba charitě. Ta moc dobře ví, co s takovým ošacením udělat, a vy budete mít nejen pořádek ve skříni, ale navíc i dobrý pocit z dobrého skutku.

Stejně se zkuste rozhlédnout po všech skříních a nezapomeňte na ty nejvzdálenější poličky. Tam se toho většinou nashromáždí nejvíce, do vrchních ani spodních poliček totiž většinou nesaháte, všechno máte pěkně po ruce. Všude se dá najít něco, co uchováváte úplně zbytečně. A to něco se dá jednoduše vyhodit.

Mrzet to nebude

Věřte, že vás to bude mrzet jen v té chvíli, kdy ponesete vámi kdysi obdivovanou věc skvostně do popelnice, troška nostalgie se vám jistě nevyhne, ale pak už si na nic nevzpomenete.

Poličky a dekorace

Uklízet ale nemusíte je ve skříních, zkuste se zaměřit i na poličky a ta kvanta dekorací vyměňte za jednu výraznou ozdobu. Bude působit lehčeji a hlavně – nebude se na ni chytat tolik prachu!

A na co vlastně potřebujete tolik místa? Proč ty věci vyhazovat? Aspoň budete mít nový prostor na věci nové. A navíc, obklopovat se věcmi vůbec není zdravé. Pokud bude váš byt čistý, prostorný a bude lehce dýchat, budete přesně takoví i vy. A to je přece to, o co vám v novém roce nejvíc jde!

Martina Tlachová
Foto: Reiffeissen Styl, Nábytek Říha

28.1.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist