Ukaž mi, kde spíš a já ti povím, kdo jsi…Vystihuje ložnice vaši osobnost?

Stejně jako volba oblečení, styl, barvy, jeho prezentace, o nás mnoho vypovídá, i v designu interiérů funguje podobná filozofie. Vybrali jsme několik typů ložnic a vytvořili charakteristiku jejich majitele. Inspirujte se a zeptejte se sami sebe, zda ta vaše ložnice vystihuje vaši osobnost?

Ložnice není jen další pokoj v domě, je to místo, kde čerpáme sílu, kde můžeme vypnout své obranné mechanismy a uvolnit se. Opravdu se uvolnit ale znamená, vytvořit si prostor, který maximálně vyhovuje našim požadavkům na komfort, kvalitu spánku nebo teplotu. Měla by také vystihovat naši osobnost a charakterizovat její podstatu. Kromě vyeliminování nevhodných věcí z prostoru ložnice (počítač, cvičební přístroje, dekorace s ostrými hroty, věci, které hučí, cinkají, tikají nebo jinak ruší…) bychom se měli zaměřit na to, co nás těší, o co se zajímáme, co v nás probouzí příjemné emoce, nebo co k nám prostě patří. Jste romantičtí ? Pak se vám nebude dobře spát v minimalistické ložnici. Nebudete se moci uvolnit a bude vás pronásledovat pocit všudypřítomného chladu. Jste výstřední? Pak vás bude v bílé ložnici přepadat touha po barevném tornádu. V galerii pod článkem naleznete  očíslované ložnice. Vyberte typ, který se nejvíc blíží stylu vaší ložnicea zjistěte, zda odpovídáte uvedené charakteristice.

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

Ložnice č. 1

Majitel takovéto ložnice je člověk, který má velké požadavky na kvalitu a preciznost. Je to puntičkář, která má rád klasiku a ctí ověřené systémy v řešení problémů. Nejraději je, když může jednat na rovinu a to samé očekává od ostatních.

Ložnice č. 2

Druhá ložnice má ekologicky myslícího majitele, který se přiklání k východnímu učení a váží si darů přírody. Výběr barev, které velmi nenásilně splývají, charakterizuje člověka, který nemá rád veliké změny, ani extrémy. Neumí je řešit a  na krátkou dobu ho vždy vyvedou z rovnováhy. Logično paradoxně nachází tam, kde nelze průběh situace ovlivnit.

Ložnice č. 3

Majitelem třetí ložnice je vášnivý, energický člověk. K všemu, co dělá, přistupuje se stejnou dávkou energie. Nebojí se obhájit své názory a pokud něco opravdu chce, dokáže to. Občas má ale problémy s panovačností a arogancí.

Ložnice č. 4

Tato ložnice patří člověku, který se nikdy neotáčí zpět. Jeho hodnoty nejsou v tom, co vytvořili jiní, ale v tom, jak dokáže na jejich tvorbu navázat a posunout ji ještě dál. Budoucnost má pro něho nesmírnou cenu a každý den, kdy neudělá aspoň malý krok vpřed, pro něho nemá smysl. Je na sebe přísný a je také velmi neklidný.

Ložnice  č. 5

Patří člověku, který miluje historii a který věří, že některé věci jsou skvělé tak, jak jsou a neměly by se měnit. Váží si umění a má úctu k lidem, kteří něco umí. Má rád hudbu, knihy a nerad mění zvyky. Občas ho svazují konvence a tradice a někdy je až samotářský, ne snad proto, že by chtěl, ale proto, že ho na každém kroku pronásledují inspirativní myšlenky.

Ložnice  č. 6

Majitelem této moderní ložnice je člověk, který se snaží najít ve svém životě rovnováhu, potřebuje prostor a má rád volnost a svobodu projevu. Dokáže ocenit kvalitu a raduje se i z maličkostí. Občas se při hledání „zlaté“ střední cesty pohybuje v kruhu, ze kterého jen obtížněji hledá cestu ven. Je vstřícný, veselý, miluje pohodlí a milou (ne hlučnou) společnost.

Často okolo sebe slýcháváme druhé mluvit o tom, že vzhled interiéru neřeší, protože do bytu stejně chodí jen spát. Právě proto by se tito lidé měli zaměřit na ložnici, aby těch pár hodin, které v ní stráví, na ně měly pozitivní účinek.

Sabrina Harisová
Foto: remodelingmyspace.com

6.9.2010 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist