Udělejte ze své ložnice zónu klidu a odpočinku – vhodně zvolené tapety vám s tím pomohou

Ložnice bezesporu patří k nejoblíbenějším místnostem v každé domácnosti. Na odpočinek po celodenním shonu se totiž těšíme vždycky za celý den nejvíce. Pečlivě proto vybíráme postel, matrace, nábytek i ložní povlečení. Napadlo vás ale, že jsou to právě stěny, které dotvářejí tu pravou atmosféru každého pokoje? Ložnice není výjimkou.

titulka-1100x618.jpg Zdroj: Futurino s.r.o.

Chcete klidně odpočívat a připadat si jako v ráji? Vsaďte na zajímavé tapety, se kterými během chvilky a téměř bez práce naděláte spoustu parády.

Zútulněte si svůj chrám spánku a odpočinku

Tapety mají obrovskou výhodu oproti klasickému malování – nenadělají nepořádek, a hotovo můžete mít za chviličku. Vždy je lepší dát přednost odolnějším vinylovým nebo vliesovým tapetám před těmi papírovými. Ty se velmi rychle mohou potrhat, a celá vaše práce a úsilí by tak přišly vniveč. Nejodolnější jsou pak vinylové tapety, které poskytují i tepelnou izolaci. Chlad, který jde od stěn, bude najednou minulostí. Kromě praktické stránky ale plní tapety do ložnice i estetickou úlohu. Krásně vám ložnici zútulní a dodají jí úplně jiný vzhled.

Pozor na papírové tapety

Papírové tapety byly v dřívějších dobách hodně rozšířené a oblíbené, jsou také velmi levné a dnes je pořídíte doslova za hubičku. Ovšem tomu odpovídá také jejich kvalita. Rozhodně se nehodí do místností se zvýšenou vlhkostí vzduchu, také nejsou omyvatelné, což může být problém v domácnosti s dětmi, a musí se vždy lepit pouze na stěny, které jsou bez jakýchkoliv vad. Najít ale zcela hladkou stěnu bez jediné chybičky může být v mnohých domácnostech problém.

Vliesové tapety jsou na stěně za chviličku

Vliesové tapety jsou hodně oblíbené, cenově jsou více než přijatelné, a naprosto úžasně se na zeď aplikují. Lepidlo se totiž nemusí nanášet přímo na tapetu, ale na stěnu. Lépe se tak vyrovnávají nerovnosti a netvoří se nevzhledné bublinky – za pár minut tak můžete mít hotovo. Vyrábějí se z netkaných textilií a částečně z vinylových vláken. Jsou omyvatelné a odolné proti oděrkám. Tyto tapety také dýchají, to znamená, že se mezi nimi a stěnou netvoří plísně ani po letech užívání.

Vinylové královny

Mezi úplně nejoblíbenější tapety ale rozhodně patří ty vinylové. Jsou totiž nejodolnější, odolnější tapety na trhu už jen těžko najdete. Aplikují se ale obtížněji, s tím je potřeba počítat. Vynahradí vám to ale fakt, že vinylové tapety jsou schopné zakrýt všechny nedokonalosti stěny, samy o sobě jsou pak velmi odolné proti oděrkám a poškození. Pokud si všímáte prasklin na stěně nebo nerovností, určitě na ně vsaďte.

Pro klidný spánek

Aby se vám dobře usínalo a ráno vstávalo, vybírejte vždycky tapety podle svého vkusu, ať už má jít o kytičky, velké vyobrazení zvířátek, začarovaného lesa, kouzelných víl nebo jen souhru barev na stěně – je to jen o vás. Neexistuje žádný návod, jakou barevnost či jaký motiv zvolit, to jen vy se musíte cítit dobře. Proto se obklopte tím, co je vám nejbližší. Obecně přírodní motivy navozují příjemný pocit a spát se vám bude jako v bavlnce.

Vytvořte si v ložnici svou oázu klidu.

12.8.2020 3:25 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist