Udělejte si radost a nechte se inspirovat

Snadný úklid, minimum alergenů a maximální pohodlí ve smyslu efektivní relaxace, jednoduchá obslužnost a ergonomické řešení. To všechno jsou hesla, která charakterizují to, čemu se říká „moderní bydlení“. A nebojte se „sektorového“ nábytku a nebo „pokojových stěn“. Navíc: léto je sezónou slev!

108657-1100x618.jpg Celá galerie 5 Zdroj: archiv redakce

Žijeme v 21 století, jsme neustále obklopování záplavou informací a standardem se stává zvýšená stresová zátěž. Ergonomie uplatňovaná v rámci obytného interiéru, se nezabývá ani tak tím, zdali jsou či nejsou např. sedací soupravy zdravotně nezávadné – to je nedotknutelný standard, ale řeší se spíše to, jak mohou zdraví prospívat, jak mohou stimulovat ke správnému sezení a nebo jak se postarají o co možná nejefektivnější spočinutí těla sedícího ve smyslu jeho náležitého uvolnění a relaxace a tím pádem i komfortu a příjemného pocitu, který se dostavuje při správném odpočívání. Ano, ergonomie je dnes v podstatě o odpočívání, neboť člověk je – lidově řečeno, poměrně značně přetížen. Nešetřeme tedy na tzv. správném, tedy „zdravém“ nábytku. Investice do něj se nám vyplatí. A jak vypadá Váš obývák?

A jak si usnadnit i zkvalitnit život?

 

Volte nejlépe takový nábytek, který působí lehce a vzdušně, budete se cítit jako ve „větším“ bytě. Nezastavujte si byt nepotřebnými „krámy“.
Ideální je, když je nábytek např. na dostatečně vysokých nohách tak, aby bylo možné prostor pod ním snadno uklidit, vysát a nebo vytřít. Různá nedostupná zákoutí a tmavé rohy jsou tak akorát dobré ke hromadění nečistot, alergenů, prachu atp.
Vybírejte sice hezké, vám příjemné, ale snadno omyvatelné povrchy, což platí zejména pro podlahové krytiny. Snadný a nenamáhavý úklid vlhkým hadrem budete mít rychle za sebou, žádné víření prachu a byt bude neustále čistý.
Skládačky – sektorový nábytek či pokojové stěny, to všechno jsou slova o jednom a tom samém, a většinou v nás vzbuzují odpor, zvláště u těch, kteří zažili dobu „domu bytové kultury“. Při pohledu na přiložené obrázky je ale přeci jasné, že např. pokojová stěna může vypadat docela dobře a moderně.
František Janek
5.6.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist