Udělejte si piknik v přírodě, snídani v trávě…

Teplé počasí zve k posezení venku a to nejen na balkonech a terasách, ale třeba i v přírodě. Zkuste klasický „piknik“ někde uprostřed louky, na břehu řeky a nebo na jiném příjemném místě. A když „klasický“ piknik, tak s „klasickým“ proutěným košíkem, který není nanýristickým módním doplňkem, ale naopak praktickým a lety ověřeným pomocníkem, např. při servírování dezertu v půvabné přírodní scenérii. Máte na to chuť?

126520-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Vydat se na výlet a posvačit po cestě ve vlaku či na nádraží, je jedna možnost, kdy vám budou dělat společnost mikrotenové pytlíky a pohledy ostatních cestujících. Druhá možnost je povýšit toto každodenní přijímaní potravy na výjimečný zážitek, který si budou pamatovat všechny vaše smysly a tedy nejen váš uspokojený žaludek. A piknik v přírodě může být sám o sobě příjemným smyslem vašeho výletu a k tomu je dobré být náležitě vybaven. A jsme tedy u hlavního tématu a tím jsou zmiňované piknikové koše, které dokáží uchovat pokrmy v požadovaném stavu a zároveň dovolí přinést třeba na palouk v lese také kompletní servis včetně šálků, podšálků a dezertních lžiček.

A jaké jsou parametry výběru takového piknikového koše?

Prvé řadě je rozhodující způsob uložení nádobí a příborů, respektive množství úložného prostoru. Piknikové koše se tedy kupují v prvé řadě podle počtu osob, kterým mají sloužit. Takže je možné koupit „přátelskou“ sadu, set a nebo koš, který je tedy pro dvě osoby a veškeré vnitřní vybavení je v něm dvakrát. Stejně tak jsou koše pro čtyřčlennou výpravu a nebo výpravu početnější Záleží na vás.

Zahrady a terasy – insipirativní fotogalerie

TIP: Zkuste si vybrat piknikový koš bez vybavení, tedy bez samotných talířků a lžiček. Cena bude nižší a piknikový koš přece můžete pak vybavit svým vlastním nádobím.

Dalším kritériem výběru je uspořádání úložného prostoru. V nabídce jsou koše, jejíchž vnitřek je skoro celý obsazený např. pohodlnou a nepromokavou dekou pro příjemné ležení třeba i v orosené trávě, ale pro drtivou většinu výletů asi ohodnotíte spíše takové koše, které vám umožní přinést do přírody jídelní servis a deku pak můžete mít obyčejně v batohu a nebo v kufru auta.

TIP: Lépe je vybírat takové koše, které svým vnitřním uspořádáním vyřeší přenos a manipulaci s křehkými skleničkami a talířky. Ostatní věci, jako např. termosku, zmiňovanou deku a příbory už můžete dát do batohu.

Koše na přiložených fotografiích se pohybují v ceně kolem od 600 – Kč.

Red.
Foto: Design-e-shop, Shop.delta, kiwimagonline.com

26.5.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist