Udělat 2+1 v jedné místnosti s kuchyňským koutem?

Máte k dispozici jen jednu místnost s kuchyňským koutem? Je ta místnost velká, jako např. bývalý půda vhodná pro vybudování atypického bytu, a nebo je menší po vzoru lepší garsoniéry? Pokud se nejedná o místnost s plošnou mírou pod 25 m2, pak máme pro vás TIP na vytvoření „2+1“ v jedné místnosti. Už podruhé jsme se přitom inspirovali u Heyworth studio architekti.

118321-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Při budování obytného interiéru vestavbou, např. do podkroví, nebo do jiného prostoru, který nebyl určen pro bydlení, může před budoucím uživatelem povstat následující problém:

1. jak prostor pojednat ve smyslu jeho rozdělení na jednotlivé místnosti a tedy, jak vlastně vyřešit jeho dispozici?

2. budovat klasické příčky, stěny a oddělovat tak jednotlivé prostory a nebo nechat vše otevřené jako jednu větší místnost?

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

TIP: pokud nemáte děti a nebo nesdílíte obytný prostor s někým, kdo má výrazně jiný životní rytmus a vyžaduje tak separátní soukromý prostor typu uzavřené místnosti, pak zkuste byt vyřešit jako jednu velkou místnost dělenou pouze funkčním vymezením pomocí zařizovacích předmětů. Ložnice tedy bude určená pouze postelí a třeba skříní pro ložní prádlo, obývací pokoj pak knihovou, sedací soupravou a kuchyň kuchyňskou linkou.

Uvedené řešení je netradiční, možná extravagantní a rozhodně je vhodné spíše pro bezdětné páry. Současně je možné takto vyřešit např. zmiňovaný prostor pro vestavbu, nebo větší garsoniéru, kde by budování příček vytvořilo sice několik oddělených, ale zároveň velmi malých a tedy těžko (nepohodlně) obývatelných místností.

Red.
Foto: Heyworth studio architekti

18.2.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist