Jak uděláme hezčí byt? Část první: Zajímavé solitéry

U někoho je možná už vánoční úklid v plném proudu, jiný o něm teprve přemýšlí a další by nejraději zapomněl. Určitě se ale všichni v tomto čase víc rozhlížíme po bytě a přemýšlíme, co s ním. Jak ho nejen vánočně vystrojit, ale rovnou nějak rychle zlepšit, zkrášlit, aby prostě bylo vidět, že je trochu jiný lepší.

01_pedrali-christmastales2017-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: Milano, Salone Internazionale del Mobile

V zemích kolem nás běží takový pěkný zvyk. Designéři připraví svoje „vánoční nápady“ – výrobky, které podle nich mohou být pěknými dárky, někdy spíš dary.

Už mnohokrát jsme tu probírali roli solitérů. Dneska si je připomeneme a objeví se i pár tipů od světových designérů. Takové dárky už v bytě zůstanou a budou vám připomínat, že takhle jste vykročili za novou podobou vašeho domova. Příště si znovu projdeme veletrhy o bydlení se zřetelem na drobný dekor, no a až už budou Vánoce blízko, podíváme se na možnosti vánočního zdobení.

Značkové rovná se originální a pěkné…

Souhlasíte? Ano, nemusí to být stoprocentně pravda, protože třeba puf, který si sami potáhneme domácím háčkováním nebo úpletem, může být výrazným solitérem i pěkným originálem, i když nenese žádnou známou visačku. Většinou to ale platí.

Známé značky jsou natolik bohaté, že spolupracují s opravdu špičkovými návrháři a na výrobku je to znát. Obvykle taková spolupráce trvá léta a značka získá přes designéra svůj nezaměnitelný rukopis.

Ne každý má na to, aby si domov zařídil značkovým nábytkem, ale najít si solitér a ušetřit na něj už nemusí zůstat v říši snů. I proto je skvělá účast designérů, kteří před Vánocemi ochotně připravují svoje nápady na dárky a pomáhají tak zákazníkům orientovat se v nabídce.

Nemusí jít jen o nábytek

Nejčastěji je tím solitérem, který upoutává pozornost, stolek nebo drobnější sedací nábytek. Nesmí být běžný tuctový, musí se něčím vymykat, ať už to bude nezvyklá forma, nebo materiál. Vybrat takový kousek není záležitostí několika chvil, ale pokud už to nebude letos, nevadí, od ledna život pokračuje…

Navíc citelnou změnu interiéru může udělat i obraz, váza, malá skulptura, nový potah či přehoz, svítidlo. Keramika, sklo a porcelán dokáží v bytě divy, ty z dalekého Orientu okamžitě zaujmou jinakostí a dobře vyniknou v jednoduchém minimalistickém prostředí. A nemusí to být jen draci a sakury…

Tím už jsme trochu nakročili k dekoru, který pořádně rozvineme příště, ale i tak si dneska pár kousků, které vás mohou inspirovat, ukážeme.

4.12.2017 5:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist