Úchvatná vila u Českého ráje nabízí mnohem víc než jen soukromý heliport

Na samotě daleko od zastavěného území vyrostla moderní vila obložená kamenem. Nachází se v rozlehlé zahradě upravené na přírodní park, která navazuje na krajinu Českého ráje, aby s ní splynula v jediný celek.

sial-villa-in-vlastiborice-boysplaynice-11-1100x618.jpg Celá galerie 31 Zdroj: BoysPlayNice

Dům obklopený nádhernou přírodou s úžasným výhledem na jednu z nejkrásnějších lokalit České republiky, to zní jako splněný sen. Jenže je to i závazek. Stavět v takovém prostředí dům vyžaduje velkou dávku pokory a respektu, aby necitlivým zásahem nedošlo k narušení jedinečného kusu krajiny.

Před takový úkol byli postaveni architekti ze studia SIAL architekti a inženýři. Vzhledem k tomu, že se nachází na kopci, rozhodli se pro částečně zapuštěnou dvoupodlažní stavbu, v jejímž vzhledu hraje dominantní roli přírodní kámen. Ten se vyskytuje nejen na fasádě, ale také na zahradě, kde je součástí opěrných zídek, na které rozdělují nejvíce svažitou část zahrady na soustavou nepravidelných obytných teras, které volně přecházejí do krajiny. V interiéru a navazujících venkovních částech domu je kámen použit formou obkladů a podlah z leštěných velkoformátových desek.

Dům sám má dvě podlaží. V horním jsou umístěny hostinské pokoje se samostatným vstupem a pracovnou. Spodní podlaží je částečně zapuštěné do svahu a obsahuje hlavní obytný prostor, na který navazuje garáž a krytý bazén.

Nedílnou součástí vily je rozlehlá zahrada, která od domu směřuje k jihozápadu. Je řešená jako krajinný park a skládá se z několika částí. Vstupní část horního patra včetně zelené střechy má více formální charakter. Z jihu na dům navazuje ovocný sad s loukou. Nově nasazená zeleň plně respektuje původní okolní druhy.

21.6.2021 12:36 | autor: Julie Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist