Úchvatná vila obklopená mohutnými borovicemi

Kdo by netoužil po bydlení uprostřed hlubokých lesů, kde lišky dávají dobrou noc? V případně projektu s názvem Valley Villa se podařilo jedinečné propojení novostavby s okolní divokou přírodou. Stavba reaguje na okolí, dokonale do něho zapadá. O to je působivější.

cea_valley-villa-3-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: foto: Norbert Tukaj

Valley Villa, navržená italskými architekty ze studia Arches, se nachází několik kilometrů od litevské metropole Vilnius. Cílem architektů bylo vytvořit moderní, individualistickou stavbu, která perfektně zapadne do údolí obklopeného borovicovými lesy. Toho se podařilo docílit díky dřevěnému obložení a nepravidelným šikmým střechám. Dům je obložen dřevem Kebony, což je výrobek z Norska, který se po tepelných a impregnačních úpravách vyrovná svými vlastnostmi tropickým druhům, jako je např. teakové dřevo, a tedy dobře odolává nepřízni počasí.

Přízemí obložené břidlicí téměř splývá se svahem. První patro je jediné zcela viditelné, jeho kontury nově definují tradiční litevská stavení. Materiály jako dřevo a sklo poskytují optimální světlo v interiérech a navíc je propojují s venkovním prostředím. Díky velkým oknům a masivním tvarům se otevírá do údolí a odráží jeho přirozenou morfologii.

Okna v přízemí jsou z části pokryta vertikálními dřevěnými lamelami, které zajišťují ochranu před slunečním zářením a současně zastávají roli interiérových dekorací. S nimi komunikuje i vybavení interiérů. Baterie řady Innovo od společnosti Cea svou jednoduchostí evokují tvar stromů a větví. Navíc pracují ekologicky – směšovač baterie se otevírá ze studené vody na horkou, což zaručuje úsporu energie, a provzdušňovač s omezovačem průtoku pomáhá snižování spotřeby vody.

Jednoduché linie, základní barvy, využití dřeva a respekt k prostředí v tomto projektu ukazují cestu k dokonalému individualistickému bydlení.

13.5.2021 10:30 | autor: Jana Truksová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist