Ty jsi má – levandulová

Tak trochu šeřík, tak trochu fialky, ale hlavně levandule. Ne to nejsme v botanické zahradě ale v interiéru, kde si chceme na mnoha příkladech ukázat, jak okouzlující dojem vytvoří v kterékoli místnosti bytu levandulová barva. Interiér zařízený nebo vymalovaný touto jemnou pastelovou barvou dá našemu bydlení jiný rozměr.

119919-1100x618.jpg Celá galerie 39 Zdroj: archiv redakce

Levandulová barva patří k jedné z těch nejjemnějších a nejněžnějších barev vůbec. Dekorování interiéru pomocí levandulové barvy do něj přináší krásu a také určitý nádech sladké vůně. My vám dnes ve fotogalerii u článku přinášíme několik skvělých nápadů, jak tuto nádhernou barvu využít a uplatnit ji při realizaci nejrůznějších nápadů ve vašem interiéru.

K levandulové barvě velmi dobře ladí barva bílá, světle šedá a fialová, dobře ji mohou doplňovat barvykontrastní jako například čokoládově hnědá a ještě některé další odstíny. Zajímavý kontrast s ní vytvoří také menší počet doplňků v barvě černé anebo v olivově zelené.

Velká fotogalerie malování a barevných stěn

Chcete-li zvýraznit právě pastelový odstín levandulové ve svém bytě, použijte ji na záclonách či závěsech. Skvěle bude vypadat i na přehozu přes postel anebo na koberci či polštářích a dalších doplňcích. Pokud vás tato barva uchvátila natolik, že jí nemáte stále dost, můžete si zařídit pokoj v barvě levandule s kontrastní temnější fialovou. Takový celek vytvoří kontrast dvou sousedních barev, jejichž působením se vjemy těchto barev budou navzájem částečně měnit.

Estetické cítění závisí na individuální úrovni jedince, na jeho celkovém vzdělání a také na jeho osobnostním vývoji, nevztahuje se tedy čistě jen na působení barev, ale na kulturu vůbec. A protože každý z nás je jiný, každý má ze stejných barev jiný prožitek, je třeba zvážit, zda tato barva bude mít na všechny obyvatele stejného prostoru také tak pozitivní vliv jako na vás samotné. Světlé barevné odstíny působí v interiéru radostně, zjasňují prostor a tím, že jsou reflexní, zlepšují světelné podmínky v místnosti, což nikdy není na škodu. Možná právě dobré světelné podmínky budou tedy tím, co vám pomůže tuto barvu prosadit ve vašem interiéru.

Současná doba moderních materiálů nabízí také nejrůznější skvěle vypadající tapety, které se rozhodně nevyhýbají ani takovým barvám, jako je právě levandulová. Vyzkoušet můžete například i vliesové fototapety s tématem levandulových polí. Zajímavou alternativou k přeměně interiéru může být stejně tak podlahová fototapeta ze speciální laminované PVC fólie, která je odolná vůči vnějším vlivům. Takováto fototapeta je chráněna silnou laminací, má tedy silnou ochranu proti oděru.

Ať už zvolíte levandulovou barvu na decentní ploše anebo jako dekoraci všech stěn či v jakékoli jiné úpravě, přejeme vám, ať se ve vašem interiéru pěkně zabydlí a provoní vám ho dobrou náladou.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, pinterest.com, blog.effortless-style.com 

17.1.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist