Tvoření z listí

Spadané barevné listy se samy nabízejí k výtvarnému tvoření. Příroda je vybarvila do nekonečných zajímavých vzorů a každý list je vlastně barevný originál! Můžeme z nich navlékat nekonečné řetězy nebo vytvářet různé bytosti či zvířátka, ale můžeme také na ně kreslit a zdobit je jednoduchou dekorativní kresbou.

01_hlavni-obr_-1100x618.jpg Celá galerie 13 Zdroj: Hana Rašínová

Budeme potřebovat:

  • vylisované barevné listy
  • lepidlo
  • další přírodní materiál
  • lakové fixy – bílý, zlatý a černý

Nasbírané listí na několik dní naskládáme mezi stránky např. telefonního seznamu a zatížíme ještě dalšími knihami. Listí se tak prosuší a vylisuje do hladka. Pak teprve s ním můžeme dál pracovat.

Na obrázky si vybereme listy různých barev, velikosti a tvaru. Z nich potom skládáme postavičky, obličeje fantastických bytostí nebo zvířátka. List si nejprve poskládáme do obrázku na bílou nebo barevnou čtvrtku. Když jsme s naší prací spokojení, nalepíme list po listu na podkladovou čtvrtku. Hotový obrázek si můžeme dát do rámu pod sklo.

Na vylisované listy můžeme dál také kreslit. K tomu potřebujeme lihové fixy, které se po zaschnutí nerozmazávají. Na tmavé listy kreslíme bílým nebo zlatým fixem, na světlé naopak černým nebo hnědým, aby vzor vynikl.

K dekorování využijeme jednoduché motivy, jako jsou čáry, kolečka, spirály, vlnovky, obloučky a tečky. Kresba na listu vytvoří zajímavý krajkový vzor. Hotové listy se mohou také zarámovat a tak vznikne krásný originální dárek pro kamaráda nebo někoho blízkého z rodiny.

Pro inspiraci se podívejte do galerie:

Text a foto: Hana Rašínová

3.10.2017 5:30
Více o tématu: diylistípříroda

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist