Je tu čas prázdnin a lenošení

Jak si nejlépe užít léto? Povalováním na zahradě v pohodlném lehátku či křesílku, protože venku se lenoší nejlépe. Podívejte se na zahradní nábytek, u něhož se potkává krása s pohodlím.

10_diabla_valentina-image-1-1100x618.jpg Celá galerie 24 Zdroj: Salone Internazionale del Mobile

Sbližování rolí

Platí, že i v této oblasti – podobně jako uvnitř domu a bytu, panuje střízlivost. Lehké ergonomické vytvarování lehátek, jednoduché židličky, různé příruční i skládací stolky.

Větší sedací nábytek může být konstruován tak, aby mohl sloužit na bytové terase, v zimní zahradě i uvnitř v interiéru.

Na snaze sblížit vzhled interiérového a venkovního nábytku není nic nového, symbióza probíhá už několik let. Je možné říci, že tento proces ovlivnil i barevnost či spíš nebarevnost nábytku, který vytahujeme pro teplé měsíce na zahrady, balkony a terasy.

Kam zmizela barevnost?

Ano, barvami zrovna letní nábytek nehýří, ale neznamená to, že by je občas nevzal na milost. Klasikou, která se drží, je červená a novou barevnou škálou jsou v souladu se současnými trendy jemné pastely nebo přírodní potlačená zelená, písková apod.

Nikdy nic ale nemůžete zkazit bílou a šedou, ty prostě i venkovnímu nábytku vévodí. Jejich výhodou je možnost poházet je podle nálady pestrobarevnými polštáři a plédy a také to, že čistá bílá či šedá nijak nenaruší třeba promyšlenou koncepci zahrady nebo architekturu domu, před kterým nábytek rozestavíme.

Co ještě potřebujete?

Důležité je samozřejmě také osvětlení místa, kde chceme pod otevřenou oblohou strávit večer, a textilní doplňky, která po nábytku rozložíme. Pomocí světla i textilu měníme atmosféru a náladu místa, proto je dobré být při vybírání hodně pečliví, abychom si celou práci s venkovním sezením nakonec špatně volenými doplňky nepokazili.

22.7.2020 4:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist