Triangle House

Stará čtvrť ve Švýcarsku dostala „nový kabát“, a to v podobě moderního, extravagantního návrhu. Konkrétně město Winterthur se může pyšnit novou, soukromou residencí Triangle, která se tyčí z okolní krajiny.

Při stavbě nového domu byl proporciální návrh dán především tvarem a rozměry parcely na níž měl stát. Pozemek měl totiž tvar ostrého trojúhelníku. No a bylo to jasné.

Ačkoliv domy v okolí pocházejí především z gründerské éry, Triangle House je spíše novodobou avantgardou. Trojúhelníkový tvar umožňuje ponechat zahradu nezastavěnou. V útlém objemu na trojúhelníkovém půdorysu jsou umístěny tři byty s odlišným řešením, a to i co se týká velikosti.

Celkový objem budovy činí nikterak překvapivých 2400 m3, ovšem jeho ostatní rozměry jsou naprosto fascinující. Útlá stavba si mezi místními vysloužila přezdívku dům pro modelky. A není divu. Pravděpodobně jen skutečné modelky s mírami 90-60-90 jsou schopné se protáhnou úzkými chodbičkami tohoto avantgardního paláce.

Svými ostrými úhly je však dům zcela originální stavbou a uvnitř je až neuvěřitelně prostorný. V místech, kde se jednotlivé, základní nosné zdi společně dotýkají a tvoří ostré úhly mohou obyvatelé domu vystoupit prosklenými, francouzskými dveřmi na terasu a nebo se dívat ven z trojfázových oken (třeba když prší).

Zprvu se může zdát dům jako jedno velké, bludiště v němž se člověk snadno ztratí, ale pro jeho obyvatele  je to jen nejúžasnější dům na světě – zkrátka domov.

Čtěte také:

Panelové domy budoucnosti ovládly Německo, dorazí i k nám?

Bydlení v domě z plechovky na polévku

Nejzvláštnější domy na světě

Text: Lucie Sýkorová

Foto: housedesigntrend.com, tevami.com

12.5.2011 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist