Tři patra, samé sklo a fantastické výhledy. I takový může být dům

Na baltském pobřeží u polské Gdyně vznikla jedinečná třípatrová rezidence kopírující klesající terasovitý terén. Bohatě prosklené stěny nabízejí nádherné výhledy ze všech tří podlaží, nápadité řešení architektů zase inspiraci pro každého.

schueco-rezidence-gdansky-zaliv_zdroj-arch-deco-polsko-_-andrezej-lopata_3427a11-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: Arch-Deco, Foto: Andrezej Łopata, Polsko

Jedno z nejmladších polských měst Gdyně tvoří spolu se Sopoty a Gdaňskem tzv. Trojměstí. Leží na pobřeží Gdaňského zálivu, který se pyšní bohatou námořnickou tradicí a úchvatnou přírodou. V tomto prostředí na náročném terasovitém pozemku s výhledem na záliv se rozhodl investor realizovat svůj záměr rodinné rezidence, která bude zahrnovat showroom pro sbírku historických vozů a vyhovovat náročným požadavkům na jeho způsob života.

Mimořádné představy investora spolu s požadavkem, aby nový dům nijak nerušil sousední historickou stavbu, ve spojení s výjimečnými nápady architektů ze studia Arch-Deco daly vzniknout jedinečnému projektu.

Znamení tří

Celý objekt tvoří tři vzájemně spojené budovy. Spojení sedlových a plochých střech s otevřenými terasami zdůrazňuje přirozenost pobřeží a odhaluje úchvatné panorama Gdaňského zálivu. Zasazení budovy do pásu zeleně umožnilo stavbě navázat na okolní krajinu a vytvořit relaxační zóny.

Jednotlivé zóny budovy byly vytvářeny nejen s ohledem na obytné funkce, ale respektují i vysoké nároky a osobité vášně majitele. V rezidenci proto vznikla garáž pro osobní auta, ale i zmíněný showroom, obojí umístěné na nejnižším podlaží budovy. To zahrnuje i prostory pro sportovní, wellness a rekreační aktivity včetně proskleného fitness a sauny.

Čtěte také:

Přízemí slouží jako hlavní obytná a společenská zóna. Dominuje mu impozantní obývací pokoj s panoramatickým výhledem na záliv a osobitým interiérem. Součástí je zimní zahrada zabydlená tropickými rostlinami. Prostorná terasa přístupná z obývacího pokoje poskytuje dostatek prostoru pro venkovní odpočinek. Zároveň slouží jako spojnice mezi obytnými prostory a bazénem a částečně ji zastřešuje zelená střecha.

První patro pak nabízí jak soukromé pokoje, tak funkční prostory sdílené všemi členy rodiny.

Skleněné zdi

Leitmotivem architektonického návrhu bylo propojení funkčnosti průhledného charakteru budovy a praktičnosti interiérů s výhledem na moře a okolní krajinu. Pro maximální funkční a vizuální efekt byly proto na všech třech úrovních budovy použity rozsáhlé posuvné systémy s úzkými hliníkovými profily od společnosti Schüco, které jsou pohodlně, tiše a rychle ovládané automatickým integrovaným systém Schüco e-slide s elektrickým pohonem. Mírně tónované trojité zasklení splňuje nejvyšší požadavky z hlediska bezpečnosti, tepelné izolace a zastínění a současně propouští dostatek denního světla.

Za nás tak vzniklo neuvěřitelné místo, které lahodí oku a je určitě úžasné k životu. Co vy na to? Líbil by se vám takový dům?

20.5.2022 7:00 | autor: Jana Truksová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist