Trendy pro kuchyně v roce 2013

Každým rokem návrháři připraví pro nás spotřebitele nejrůznější designové trendy pro daný rok v nábytkářské oblasti. Neznamená to však, že okamžitě začneme přeměňovat své domovy, měnit nábytek a další vybavení, abychom dostáli všem trendům současnosti. Můžeme se ale těmito návrhy inspirovat v případě, že se na změnu ve svém interiéru chystáme anebo jako šťastní majitelé nového bytu či domu teprve plánujeme jeho vybavení.

120394-1100x618.jpg Celá galerie 13 Zdroj: archiv redakce

Zaměřme se tedy tentokrát na to, co je nového v oblasti kuchyňského designu. Barevnost a materiálové provedení kuchyní navazuje na trendy let předchozích. Trend bílé, případně bílé v kombinaci se dřevinami či dalšími barvami je pokračováním. Stejně tak se objevují nejrůznější odstíny šedé a béžové v kombinaci se dřevinami či dalšími barevnými odstíny.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Z předchozích let se zachovává rovněž trend otevřeného prostoru v kuchyni. Kuchyně se i nadále spojují s dalšími prostory, jako jsou jídelny a obývací pokoje či haly. Vnáší to zároveň více pohodlí do komfortu užívání. Kombinace barev a materiálů přináší do prostor kuchyně větší hřejivost, což je možná reakcí na ekonomickou krizi, když se i kuchyně snaží být teplejší a útulnější než tomu bývalo v předchozích letech.

Kuchyňské linky: inspirativní fotogalerie

Novým trendem je užívání dřeva s nádechem patiny a barevného vyšisování v duchu barn – wood, což znamená dřevo ze stodoly. Dřevinové desény mají strukturu a texturu podporující jejich přírodní vyznění.

Objevují se však i kombinace více materiálů, například lamináty, lakované plochy, dýhované a masivní dřevo, kov i keramika, beton, sklo i kůže. Od uživatele to možná bude vyžadovat trochu více odvahy použít tyto materiály v různých kombinacích, ale o tom nové trendy jsou.

Prostory se v kuchyních stávají stále vzdušnější, tak abyste učinili zadost kuchyňským trendům, a kuchyňské kouty nepůsobily příliš stísněně, raději se vyhněte mohutným skříňkám umístěným v horní části kuchyňské linky. Horní skříňky lze velmi dobře nahradit nejrůznějšími závěsnými kuchyňskými systémy a rovněž i praktickými policemi. Ty budou působit daleko vzdušněji a překvapivě pojmou i velké množství kuchyňského nádobí.

Co se kuchyňských elektrospotřebičů týče, v souhrnu se dá říct, že zvýšený důraz je kladen na jejich účinnost a efektivitu. Domácí spotřebiče se stávají neustále inteligentnějšími pomocníky v pracovním prostředí kuchyní. A když už jsme u těch kuchyňských pomocníků, zastavme se na chvíli u myček nádobí. V jednom z našich předchozích článků jsme si povídali o tom, jak správně takovou myčku nádobí vybrat, jaká kritéria výběru zohlednit a na co se při tom soustředit. Takže pokud už jste si svou myčku vybrali, předpokládáme, že u kuchyňského dřezu tedy nebudete potřebovat příliš mnoho místa na odkládání nádobí, což vám v kuchyni ušetří další prostor navíc.

Co se barevnosti týče, je tedy možné takřka vše: barevná pestrost i naprostá čistota sladěná do jedné barvy. Záleží tedy již jen na vás a vašem vkusu, kterému směru ze zmíněných nových trendů podlehnete.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: kitchenlioness.blogspot.com, sachsenkuchen.de, rethinkthesink.com, thekitchendesigner.org, kitchencompany.com.au, finecomposition.com, interpoint.com.br, newyorkspacesmag.com, interiorzine.com, decoration4.com, houzz.com, clever-storage.com, editoratlarge.com

6.5.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist