Trendy z Milána II: Lehkost, mix, hlavně žádné omezování

Když se na chvíli ponoříte do stránek, které popisují současné nábytkové trendy a určují, co také bylo vidět na Salonu nábytku v Milánu, může vám z toho jít hlava kolem. Když se ale na interiéry díváte, snadno pochopíte, jak současné bydlení vypadá.

15_trussardi-casa_sdm2019-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: Milano 2019, Salone del Mobile

Je neformální

Nenechá se moc svazovat, když potřebuje inspiraci, sahá do minulosti a na světě je hned třeba krásné vintage křeslo. Menší doplňky jako keramika, tkaniny, tapety a vzory připomínají silně minulé století a oživují návrhy, které byly typické pro Bauhaus.

Nebojí se strohosti, kterou zajišťuje šedá a jednoduché tvary, klidně ale do ní montuje ženské prvky. V jednom designovém trendovém časopisu psali, že v současném interiéru na 90 procent bílé přijde 10 procent barvy. Na první pohled to opravdu vidět nebylo, ale kdo ví, možná se taková invaze bílé chystá. Viditelný byl spíš šedý a krémový základ – a mix těchto dvou přírodních tónů, do nichž se barva přimíchává prostřednictvím doplňků, ale to už jsme probírali.

Pudr, bronz i černá

Co ale opravdu k trendu patří, je pudrová růžová, soumračná modrá, medově žlutá a bronzový poprašek. Kov je hodně v oblibě, i když bytu nedominuje, spíš dotahuje vzhled nábytku. Mixují se i různé kovy navzájem nebo se jich v malé míře použije v interiéru víc druhů.

Zmíněný bronzový poprašek na konstrukcích sedacího nábytku i jako lem stolků či postelí se propojuje se dřevem, textiliemi i sklem, sluší mu hodně tmavé čalounění, i když černá se mnohem víc kombinuje se zlatem. Zlatem hýří i trnože, konstrukce židlí a základny lehkých stolků. Všechny barvy kovů ale najdou uplatnění.

Geometrie je pořád v oblibě

Možná se jen vedle hranolu stále víc prosazuje kruh. Kulaté stolky kávové i noční, drobný nábytek na ukládání, taburety, zvlněné pohovky, oblé hrany modulů pro vytvoření pohovky dle vašich potřeb a vkusu, to vše je vlastně i zmíněným ženským prvkem, který ruší pomyslnou strohost jinak minimalistických tvarů.

Pokud jde o vzory, jsou teď v trendu geometrické drobné vzorečky, ale nezmizel úplně svět džungle a velkých květin, i když hodně stylizovaný a už ne tak barevný. Přímé barvy ale do seznamu trendů patří… a pak se v tom vyznejte.

6.5.2019 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist