Trendy v interiérovém designu podle světových návrhářů

Zjistili jsme, co bude letos pro světoznámé návrháře, jako jsou Athena Calderone, Emily Henderson, Claire Staszak nebo Dorianne Passman, důležitým prvkem při navrhování interiéru. A víme také, čeho byste se měli podle nich naopak raději zbavit, nechcete-li být „out“.

13urbanara-bedroom-lifestyle-mustard-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: URBANARA

Méně nerezových předmětů, více černé

Nerez najdete v každém interiéru, zvláště v kuchyni. Zdá se však, že je nerezových povrchů kolem nás už příliš. Proto bychom se měli v tomto směru trochu mírnit, neboť náš byt prý díky nim postrádá útulnost a působí odosobněně. Takže ani v kuchyni není nutné mít převážně nerezové předměty, ale je vhodné sem přidat více přírodních materiálů, například dřeva.

Naopak se opět dostávají ke slovu tmavé povrchy. Moderní jsou především lesklé uhlově černé nebo inkoustově modré lampy a lustry, které ladí s oblíbeným minimalismem a navíc po rozsvícení vytvářejí zajímavé odlesky.

Méně rustikálního nábytku s patinou, více oblých křivek

Už dost bylo uměle zestařených povrchů a jiných nepovedených imitací. Přednost dejte originálu v podobě zajímavého solitéru ze starožitnictví, bazaru nebo „blešího trhu“, který přispěje k atraktivnímu vzhledu vašeho domova.

Do interiéru je však prý třeba vnést svěžest a barevnost. Umožní vám to měkké textilie a předměty bez ostrých hran především v okrové, sytě zelené a starorůžové barvě. A samozřejmě své stálé místo zde mají přírodní barvy dřeva.

Dobrá rada na závěr

Je zajímavé, že však většina designérů jedním dechem dodává, že je třeba všechna „trendy doporučení“ brát s nadhledem a myslet na to, že domov je místo, kde se má člověk především cítit dobře. Z toho plyne, že je sice báječné mít přehled o tom, co zrovna frčí, ale na druhou stranu je třeba vybírat vybavení bytu a dekorace s rozvahou. Vždyť móda je věc pomíjivá, zatímco domov by měl být pro vás příjemným a stabilním útočištěm.

A čím k tomu přispějete? Volte materiály a textury, které jsou vám příjemné. Zaměřte se také na to, abyste měli doma dostatek světla. Vyřeší to nejen velká okna a nábytek v krémových odstínech, ale také šikovné rozmístění osvětlovacích těles, jako jsou lustry a různé lampy, ať již stojací, nástěnné, či stolní.

 

17.1.2018 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist