Trendy espresso bar v Brně láká nejen na kávu

Určitě jste si všimli, že se otevírají nové kavárny a restaurace, které mají velmi inspirativní a inovativní design. Budeme vám je na stránkách Living.cz představovat, a také vás postupně seznámíme s architekty a designéry, kteří mají tyto zajímavé prostory na svědomí. Dnes jsme se vydali do Brna, kde nás zaujala prodejna pražené kávy a espresso bar Gill´s coffee.

133098-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: archiv redakce

„Od června je plně v provozu nová prodejna pražené kávy v Brně. Oficiální otevření proběhlo 19.5.2014. Ve stejné budově již sídlí společnost Konzulta Brno a.s., která provozuje zakázkovou pražírnu výběrové kávy z celého světa. Pro společnost jsme vytvořili reprezentativní prostor na ochutnávku čerstvě upražené kávy.“,říká architektka Helena Flodrová z Fandament Architects.

V konceptu jsme se snažili zdůraznit různorodost káv po celém světě. Aroma kávy navozuje vůni dálek a její původ. Exotická atmosféra, použití tradičních materiálů nebo dekor domorodých kmenů byli nosnou myšlenkou konceptu. Většina kaváren jsou bílé až sterilně čisté, a proto jsme chtěli vytvořit interiér zabydlenější a útulnější.

V interiéru se promítá kompozice tří hlavních materiálů. Kompaktní monoblok baru je nejexponovanější místo celého prostoru. Čelo i pracovní deska jsou v černé barvě z kompaktních desek Fundermax. Bar je vyvýšený na stupínku, který zdůrazňuje jeho funkci. Je to místo, kde se odehrává celá příprava kávy. Dalším použitým materiálem je dřevo. Materiál dřevěné podlahy se odráží v lamelovém podhledu z masivu. Do podhledu jsou zapuštěná talířové světla o průměru 80 cm.

Před barem je umístěno posezení. Tvarově jednoduché dřevěné stolky a židle také z masivu podtrhují individuální charakter celé prodejny. Koncepci materiálů doplňuje designový keramický obklad s černobílou grafikou. Zvolený obklad symbolizuje ornamentálnost etnických vzorů. Po pravé straně naproti baru je mapa celého světa, na kterou je možné umístit popisky lokalit, odkud firma kávu dováží.

Prostor je rozdělen na dvě části. Samotná prodejna je od zázemí oddělená posuvnou stěnou s tabulovou barvou, na které je uvedena aktuální nabídka. V zázemí se nachází jednací místnost s kuchyňkou a toaleta. Přímý vstup z ulice vybízí zákazníky k rychlé ochutnávce té nejlepší kávy.

Autor: Fandament Architects (Pavel Lazarov, Václav Kocián, Miroslav Korbička)
Foto: Jakub Holas

11.3.2015 12:45

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist