Trendové knihovny v provedení imitace dřeva

Knihovny jsou součástí našich bytů od nepaměti. Každý z nás má doma určitý počet knih, který potřebuje někam uložit. A tak jak se mění náš styl bydlení, s ním se mění i nábytek a další bytové vybavení, a to včetně knihoven. Dnes jsme se zaměřili na knihovny, které svým způsobem provedení připomínají nejoblíbenější nábytkový materiál, a to dřevo. I když jsou jen jeho imitací, vypadají velmi zajímavě a mají mnoho netradičních řešení.

Knihovny nejsou jen domovem pro knihy

Knihovny mají svůj hlavní účel: sloužit jako úschovny knih, které jsme četli nebo se teprve chystáme číst, ovšem zdaleka ne vždy jsou v knihovnách pouze knihy. Knihovny jsou často také místem, kde vystavujeme své každodenní poklady, ukazujeme své sbírky, například autíček nebo plechových dóz na kávu nebo čaj atp. Není třeba se omezovat danými vzorci a využívat knihovny jen pro uložení knih. Díky knihovnám policového stylu ušetříte místo na zemi, což vám usnadní úklid v bytě a zároveň pomůže šetřit i vaši energii.

Moderní typy knihoven kladou důraz na lehkost

Zárukou vzdušného dojmu, který z většiny moderních knihoven máme, je pocit lehkosti a vzdušnosti, který vychází v převážené většině případů z minimalistického zpracování. Pokud je moderní knihovna zpracována spíše jako soustava lehký rámů, které knihy jako by jen objímaly, budete mít při pohledu na takovou knihovničku pocit, že knihy v nich uložené jako by levitovaly. Imitace dřeva, často nerozpoznatelná od pravého masivu v žádném případě nebrání celkovému vzdušnému a lehkému vzhledu knihovny.

Když je potřeba změna

Například v malém bytě je doslova nemožné nevyužít stěn pro ukládání věcí.  Stejně jako křídla dveří můžete díky různým háčkům a výklopným ramenům využít k proměně v praktické němé sluhy, tak i stěny lze využít k zavěšení designových lahůdek v podobě vertikálních knihoven v atraktivních barvách. Dejte si za úkol alespoň jednou ročně vyřadit všechno, co nepoužíváte a vyřadit to nejen ze svého šatníku, ale i ze své knihovny a knihy, o které nestojíte, věnujte knihovně, škole nebo prodejte v antikvariátu. Získáte tak místo na knihy nové, které si v brzké době plánujete pořídit.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com

21.1.2015 12:32

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist