Trendové geometrické vzory chevron pro váš interiér

Geometrické vzory neztrácejí v současnosti nic ze své popularity, spíše naopak, jsou často trendovou záležitostí. V poslední době jste měli možnost všimnout si zvláště na dámském oblečení výrazného dvoubarevného geometrického vzorování. Jedná se o vzor Chevron. S tím vás dnes blíže seznámíme, ovšem jako se vzorem využívaným v interiérovém designu.

Chevron vzor je klasika

Vzor ševron je klasikou, která se vrací opět na výsluní. U nás je spíše znám pod názvem rybí kost. Jedná se o klikatý vzor, který v sobě střídá obvykle pouze dvě výraznější, od sebe odlišné barvy. Může být však i kombinací vícero barev, vždy však zachovává klikatost.

Móda i interiérový design

Objevuje se jak v módě oděvní, tak v interiérovém designu. Dokonce se v poslední době pořádají i svatební obřady v duchu tohoto vzoru. Ve Švýcarsku v kantonu Fribourg mají chevronový vzor dokonce ve znaku města.

Kde najde tento vzor uplatnění

Chevron je sice odvážným geometrickým vzorempro použití v interiéru, ale je též vzorem nevšedním a neokoukaným. A jak dostat tento vzor k vám domů? Vyzdobte si jednu ze zdí místnosti tímto vzorem, přitáhne pozornost! Nechce-li se vám v tomto duchu malovat celá podlaha, kupte si pouze koberec s chevronovým vzorem. Ale i ostatní textilie vyrobené v tomto stylu jsou trendy. Neváhejte a pořiďte si třeba závěsy, stolní běhoun anebo potahy na polštářese vzorem ševron.

A teď již vzhůru do fotogalerie u článku za ukázkami a příklady interiérů, které zdobí chevronový vzor.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com

26.8.2014 12:57

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist