Trendové bydlení, které je právě in

Ač každý jiný, přece mají trendové byty současnosti něco společného. Jejich společným jmenovatelem je kreativita a dobrý nápad, který najde své uplatnění vždy a všude. Dobrý nápad je ceněn, dobrý nápad má spoustu možností, jak ho v interiéru ztvárnit. S dobrým nápadem se dá vždycky zajímavě pracovat. A to je přesně to, co vám dnes chceme ukázat: spoustu dobrých nápadů pro současné bydlení.

Trendové bydlení současnosti představuje především netypické prostorové řešení domů (obr. 1 a 11).

Důraz maximálně na 3 barvy v interiéru (obr. 27, 31) anebo naopak naprostá barevná svoboda (obr. 23, 24, 27), i tak by se dala charakterizovat interiérová barevnost, která je právě in. Barevný akcent v podobě jedné výrazné barvy, která dodá interiéru nádech svěžesti (obr. 6, 11, 14).

Kombinace materiálů jako další moderní prvek. Představte si v jednom interiéru v těsné blízkosti tak zdánlivě nesourodé materiály, jako jsou plech, cihla, sklo a kámen. V do detailu propracovaném konceptu interiéru se však mohou skvěle doplňovat (obr. 34).  V pařížském apartmánu dokázali vše zkombinovat k absolutní spokojenosti uživatelů bytu a vzniklo tak netradiční trendové bydlení pro mladou tříčlennou rodinu.

Šedá a bílá zdánlivě chladné barvy, ze kterých dýchne odtažitost a nepřívětivost, přidejte však dřevěný stropní trám a máte z prostoru koupelny naprosto odlišný pocit (obr. 36).

Napadlo by vás, udělat si ze starých cestovních kufrů poličky na zeď? Že nenapadlo? Ale vypadá to skvěle (obr. 10), co říkáte?

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Jaké to je, když se nenecháme omezovat zažitými zvyky a konzervativním smýšlením, můžete vidět na obr. č. 8, který nám představuje bydlení v Montrealu v Kanadě. Majitelé bytu se nenechali ovlivnit klasickým vzhledem schodišť a dali si vytvořit schodiště v duchu současného moderního umění od designové společnosti Desjardins. Vzniklé dílo je opravdovým uměleckým kusem, na který jsou klienti právem hrdí.

Z uvedených příkladů je vidět, že pokud se nenecháme příliš ovlivňovat klasickým a zavedeným pohledem na běžné vybavení domácnosti, necháme volnou ruku designovému studiu nebo odborníkům na interiéry nebo si dovolíme popustit uzdu vlastní fantazii, mohou vzniknout opravdu výjimečně zařízené interiéry, které se běžně nevidí, jsou zcela funkční a přitom mají ten správný nadhled a směr.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: trendir.com

 

3.2.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist