Trend moderního bydlení: velkoformátová dlažba na zdi

Velké dlaždice jsou velmi oblíbené. Můžete si je dát nejen do koupelen, ale i do ostatních částí bytu. Vhodně volené dekory místnost nejen ozvláštní, ale také zvětší. Současným trendem je dávat je na stěny obývacích pokojů, ložnic či jídelen, zkrátka všude, kde se vám budou líbit. A nejen na podlahu, ale i na stěny!

15roca007_00286_00-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: Roca

Velkoformátová dlažba se dříve používala spíše ve velkých prostorech, jako jsou komerční objekty nebo větší koupelny. Současné trendy však jí dávají šanci i v menších koupelnách, kterou lze díky vhodné volbě dlaždic dokonce opticky zvětšit.

Skvěle vypadá jak na podlaze, tak také na zdech. Absolutním hitem jsou motivy imitující přírodní materiály, zejména dřevo a kámen. Její velkou výhodou je minimum spár, což oceníte zejména v koupelnách, kde mohou spáry kvůli vlhkosti napadat plísně.

Velkoformátová dlažba ovlivní vzhled interiéru

Při výběru dlažby větších rozměrů je třeba si pořádně promyslet, kam ji chcete umístit. Tomu je nutné podřídit vzhled dlaždic. Neboť nejen barva, ale i materiál značně ovlivní finální podobu interiéru. Jste-li na pochybách, zvolte raději jednotný dekor na podlahu i na stěny.

Dlažba na podlaze i na zdi

Použití jednotné velkoformátové dlažby jak na podlaze, tak na stěnách se osvědčilo i v menších místnostech, které se díky tomu opticky zvětší.

Pokud tedy vaše koupelna nepatří k těm největším, zvolte na podlahu i stěny velkoformátovou dlažbu ve světlých tónech, například v béžové barvě.

Frčí hlavně beton

Patříte-li mezi příznivce moderního designu, určitě vás osloví velkoformátová dlažba v dekoru betonu. Naštěstí už dávno neplatí, že tento povrch vypadá chladně a neosobně. Naopak jde o kombinaci čistoty a elegance. Takové dlaždice je také možné různě kombinovat. Zajímavého efektu například docílíte volbou jiného formátu a tónu dlaždic na podlahu než na zeď.

K dostání je také velkoformátová dlažba s imitací betonové stěrky nebo s povrchem připomínající zmačkaný papír. Minimalistický styl a luxusní vzhled povrchu umocní dlaždice, které díky různým odstínů vytvářejí plastický efekt.

Imitace dřeva je sázka na jistotu

Pokud chcete ze své koupelny vytvořit oázu klidu, v níž budete mít pocit, že jste uprostřed přírody, zvolte dlažbu s dekorem dřeva. Ta se navíc dobře vyjímá i v obývacích pokojích nebo kuchyních. Díky novým technologiím výroby je téměř k nerozeznání od klasického dřeva, takže se nemusíte bát, že by působila studeným dojmem.

A určitě oceníte, že na rozdíl od dřeva se dlažba snadno udržuje, je odolná proti otěrům a neublíží jí ani nějaká ta drobná nehoda, jakou je například rozlité víno.

2.8.2017 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist