Trend jara 09: interiér zdobený květinami

Obytný interiér dotvořený do své celistvé dokonalosti pomocí květin není jen trendem nadcházejícího jara. Květiny byly a jsou přirozenou součástí lidských obydlí a platí to i o květinách řezaných.

Používání květin v podobě interiérového doplňku pochopitelně podléhá svým módním trendům a to jak ve smyslu samotného použití a zpracování květin, tak i v rámci jejich výběru. Jednou jsou populární růže, jindy se pozornost upírá např. k tulipánům. A pokud vás téma květin zaujalo, pak vězte, že se bavíme o tzv. floristice, tedy o činnosti, která se půvabným způsobem snaží dát lidem najevo, že i oni jsou bytosti přírodní povahy a že okrasné květiny, stejně jako celá flora jsou v pravém slova smyslu lidskými příbuznými.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

A jaké jsou v nadcházejícím období nejpoužívanější květiny?

Rozhodně mezi ně patří tulipán, hyacint, narcis či pryskyřník,  v květníku jako primula, campanula, mini gerbera.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

Svým způsobem jsou ideálním doplňkem „živé“ dekorace, které do interiéru rozhodně patří a mezi něž řadíme zejména jarní cibuloviny, tedy např. právě tulipány, narcisy  či pryskyřníky. Uvázané kytice nebo jiné dekorace složené právě z jarních cibulovin, mají jednu zajímavou vlastnost: květiny v nich stále rostou a během jednoho týdne jsou schopny vyrůst až o 10 cm. Tím se neustále mění vzhled aranžmá. Taková dekorace je pak skutečně zmiňovaným živým doplňkem interiéru.

Jarní květinová aranžmá a cibuloviny v květníkách jsou velice barevné a budou vám dělat radost i příští rok, pokud si cibulky uschováme a opět zasadíme na podzim.

A co příště? Participace to Create!

Příště se budeme věnovat právě tomuto tématu – jarní a velikonoční dekorace, kde si ukážeme jak vytvořit jarní aranžmá z cibulovin. A nezapomeňte, že trendem nejen ve floristice a nejen trendem jarním je ..participace to create, tedy: účastněte se tedy tvorby svého vlastního bydlení…

Velká inspirativní fotogalerie jarních dekorací

TIP: pokud si domu přinesete řezanou květinu, pak ji hned nerozbalujte z přepravního obalu. Do čisté vymyté vázy si připravte vlažnou vodu – stačí. jen tolik, aby byly stonky ve vodě (pokud dáte více mohla by květina hnít). Kytici vložte do vody zabalenou alespoň na pul hodiny, to aby se stačila aklimatizovat. Poté odstrante obal a rozvažte úvazek, ale pozor jen když je kytice vázána volně a  neztratí tím celé  aranžmá svůj tvar. Pamatujte si, že tulipány, anemonky a pryskyřníky v kytice dále rostou a vypijí hodně vody . Proto ji pravidelně doplňujte a měnte alespoň obden.

Květinová výzdoba: inspirativní fotogalerie


Text a foto: Hana Marková, www.poetica.cz

4.3.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist