Třeboňská tradiční i současná lákadla

Průzkum kvality života ukázal, že nejlépe se v jižních Čechách žije v Třeboni, která se celorepublikově umístila na krásném čtvrtém místě. Třeboň je obklopena zelení, rybníky a všudypřítomnou historií, je tedy ideálním místem pro pobyt venku. Procházka kolem rybníka Svět, po nádherném centru nebo projížďky na kole po místních cyklostezkách si zamilujete.

Kdo má rád historii, jistě navštíví Schwarzenberskou hrobku nebo některou z prohlídkových tras Státního zámku Třeboň. Na tomto zámku se dozvíte o Rožmbercích, Schwarzenbercích, nebo se můžete podívat i do katakomb. Zámek má také nádherný park a nachází se v těsné blízkosti náměstí. Rožmberkové se zasadili o rybníkářství na Třeboňsku a o tom více zjistíme v Domě Štěpánka Netolického. V tomto domě je umístěno Centrum rybníkářského dědictví se stálou interaktivní expozicí věnovanou především slavnému rybníkáři a staviteli Štěpánku Netolickému. Dům se nachází v samotném centru, které je městskou památkovou rezervací.

Masarykovo náměstí je obklopené měšťanskými domy s renesančními a barokními štíty. Přímo na Masarykově náměstí se lze ubytovat v hotelu Zlatá hvězda, která nenabízí pouze ubytování, ale též relaxaci ve wellness nebo restauraci.

Velkým lákadlem je také gastronomie. Třeboňští kapři do kuchyně patří a tak v Třeboni naleznete mnoho restaurací, které nabízejí rybí pokrmy. Restaurace zdejší kuchyně nabízí nejen rybí, ale i rozmanitou nabídku tradičních místních pokrmů. V této restauraci si vychutnáte lahodné pokrmy a ještě se můžete kochat krásou třeboňského náměstí.

Třeboň nabízí mnoho kulturního vyžití. Divadlo J. K. Tyla, které je jedním z nejstarších divadel v Čechách nabízí široký repertoár představení po celý rok. Oblíbené jsou Třeboňské trhy, které se konají buď jako samostatné akce nebo jako doprovodný program třeboňských slavností a festivalů. Mezi tradiční akce patří Festival animovaných filmů AniFilm, který představuje aktuální trendy, postupy, technologie a animační techniky. Okolo Třeboně je tradiční multižánrový hudební festival. Pivovarské slavnosti, slavnosti pivovaru Regent s bohatým doprovodným programem. Opomenout nemůžeme ani Mysliveckou nebo Rybářskou Třeboň.

9.4.2019 11:09 | autor: Komerční prezentace
Více o tématu: kuchyněTřeboň

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist