Tradice, osobitost a originalita

Většina čtenářů magazínů o bydlení má alespoň z části nějakou představu o svém osobitém způsobu bydlení a většinou uvažují o tom, jak si bydlení ozvláštnit, zpestřit, jak si ho udělat originální a stejně tak pohodlné. Je to přirozená potřeba. Zkuste se zamyslet nad textiliemi typu solitérní koberec, umělecká tapisérie a nebo gobelín. Je to moderní a stejně tak i tradiční.

125762-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Koberec a jim podobné interiérové textilie byly a zčásti ještě jsou nedílnou součástí obytného interiéru. Staly se vlastně prvním zařizovacím předmětem, který svým užitím jasně zamířil k pohodlí a komfortu. Kamenné či hliněné místnosti se stávaly pohodlné právě díky textiliím, které sloužily nejen jako lůžko či podlahová krytina, ale také jako pokrývka či dekorace.

Tradice, osobitost a originalita

Dodnes je možné najít nadšené obdivovatele tradice, kteří vkládající důvěru v původní technologii výroby s oprávněným očekáváním, že tak je možné dosáhnout skutečně podmanivého efektu a kouzla. Platí to jak o kobercích, tak i o gobelínech či tapisériích. A pokud jsou takové textile vyrobeny přímo pro potřeby konkrétního zákazníka, pokud tedy vznikají zcela individuálně a respektují vkus i osobnost budoucího uživatele, pak se o nich dá opravdu uvažovat jako o nástrojích vhodných ke tvorbě osobitého a originálního interiéru.

Velká fotogalerie moderních interiérů

TIP: zkuste si nechat udělat koberec na míru a z takových barev, které vám vyhovují, které máte rádi a pak si podle koberce vybavte zbytek místnosti. A nebo si podle vlastního návrhu či oblíbeného obrazu nechte udělat tapisérii. Uvidíte ten efekt.

TIP 2: běžte se podívat na výstavu Moravská gobelínová manufaktura / 110 let umění gobelínu, které potrvá až do 21.9.2008  ve výstavním sále Uměleckoprůmyslového musea. Výstava je otevřena denně mimo pondělí 10-18 hodin, úterý 10-19 hodin.
Uměleckoprůmyslové museum, 17. listopadu 2, Praha 1

Red.
Foto Moravská gobelínová manufaktura, titulní obrázek, gobelín „V zahradě Getsemanské“, návrh Ivan Exner

10.9.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist