Toužíte po maximálním komfortu?

Toalety nebývají oblíbeným tématem rozhovorů. Je to pochopitelné, ale stejně tak platí, že hygienická úroveň je jedním ze znaků kulturnosti. Chtěli byste domů bidet, ale vedle toalety se už nic nevejde? A nebo toužíte to maximálním komfortu? Sprchové toalety možná znáte, sprchová sedátka snad také, ale wellness toalety?

128323-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Jaké jsou hlavní výhody zařízení, kterým říkáme sprchové toalety? Jednak je to bezdotykový provozu, který neiniciuje přenos infekčních onemocnění, a zároveň pak spojení toalety a bidetu v jeden komfortní zařizovací předmět. Šetří se tím místo a zvyšuje komfort.

Fungování sprchové toalety nejlépe ilustruje postupný popis celého hygienického procesu. Systém se v návaznosti na konkrétním typu zařízení aktivuje sám a to bezprostředně po dosednutí uživatele na toaletu. Po vykonání potřeby se uvede do pohybu sprchové rameno a uživatel je očištěn proudem teplé vody. Její tlak a temperování bývá ovladatelné a předem nastavitelné. Nakonec přijde na řadu proud teplého vzduchu. Po ukončení celého procesu uživatel vstane a toaleta se sama spláchne. Je to jednoduché a rychlé. Sprchovou toaletu je možné získat v cenách od 35 000Kč.

Wellness toalety

Pokud je zákazník ochotný věnovat zvýšenou pozornost svému pohodlí, pak může zvolit některou z novinek a vybrat si tzv. wellness toaletu. Luxusní modely sprchových toalet nabízí několik stupňů intenzity vodního proudu, od pulsující masážní sprchy, přes oscilující sprchový proud a zesílené čištění až po jemně perlivou spršku pro ženskou intimní hygienu. Po ukončení této části procesu je sprchové rameno automaticky uloženo mimo dosah znečištění a nahrazeno jiným, které uživatele osuší teplým vzduchem. I jeho intenzita a teplota je dle typu zařízení regulovatelná. Po odchodu uživatele se může aktivovat samočistící proces. Takové toalety se pohybují v pořizovací ceně od 80 000Kč. Jejich součástí jsou pochopitelně také lapače pachu a uhlíkové filtry, které vykonávání potřeby upravují směrem k tomu nejvyššímu civilizačnímu standardu.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Varianta v podobě sprchového sedátka

Pokud není možné pořídit sprchovou toaletu, např. z důvodu, že se majitelům již nechce absolvovat stavebně instalatérské martyrium, pak je tu varianta v podobě sprchových sedátek.    Sedátka jsou vybavena zmíněnými funkcemi a lze je připevnit na těleso v podstatě jakékoliv záchodové mísy. Jedinou podmínkou je možnost připojení sedátka ke zdroji elektrické energie. Sedátko je vyšší než klasické „prkýnko“ a obsahuje v sobě většinu mechanizmů, kterými se vyznačují sprchové toalety. Jejich pořizovací cena se pohybuje podle výbavy od 10 000Kč.

Red.
Foto Geberit, Sico koupelny

27.8.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist