Toužíte mít na zahradě bazén? Pusťte se do toho už teď!

Není důvod, proč otálet a nekoupat se už s prvním jarním sluncem. K tomu stačí jen správně načasovat použití správných technologií. A protože zapuštěný bazén je prostě efektivnější než ty nadzemní, ale jeho realizace je také časově náročnější, zbytečně s ní neotálejte.

shutterstock_316062692-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock

Důležitá je kvalita

Věnovat pozornost výběru správného materiálu je důležité, ať už plánujete jakékoli řešení. A samozřejmě ani laminátové varianty nejsou všechny stejně kvalitní.

Technologicky nejpokročilejší jsou laminátové bazény s gelovým povrchem. Díky němu jsou bazény odolnější proti vnějším vlivům. Nehrozí jim poškrábání ani od domácích mazlíčků. Bazény navíc díky gelu získají luxusní vzhled podobný žule, vypadají tedy o třídu lépe než klasické modré plastové, které mají oproti laminátovým bohužel jen třetinovou životnost.

Na kopání jámy si raději objednejte bagr

Není špatné si trochu zacvičit a vyhloubit potřebný otvor pro bazén svépomocí. Jenže problém je, že to už byste museli dávno začít. Chcete-li se koupat ještě letos, povolejte na pomoc raději malý bagřík, který to zvládne během několika hodin, maximálně dní. Naštěstí pro zapuštění moderních laminátových bazénů stačí výkopová jáma pouze o 20 cm větší, než je plánovaný rozměr bazénu.

Na dno jámy poté položíte betonovou základovou desku, a to je veškerá příprava, kterou musíte kvůli bazénu absolvovat. Stavba laminátového bazénu je skutečně o dost jednodušší, než je tomu u bazénů z jiných materiálů.

Bazén vám přivezou hotový

Samotné zabudování bude trvat maximálně dva dny, protože laminátový bazén vám výrobce přiveze zcela připravený na zapuštění. Připomíná to některé montované domky, které vám dopravce doveze na korbě nákladního automobilu už hotové jako nadměrný náklad.

Přímo v laminátové skořepině by měla být zabudovaná vrstva stříkané PUR izolace, která zvedne teplotu vody v bazénu až o celých 6 °C. To je velká výhoda, protože už není nutné bazén dodatečně izolovat. Relativně lehkou skořepinu prostě pomocí jeřábu nebo díky několika pomocníkům usadíte do připravené jámy. Během jednoho dne pak odborníci z dodavatelské firmy zapojí všechny bazénové technologie, jako jsou filtrační systémy nebo protiproud.

Nakonec stačí bazén obsypat suchou betonovou směsí. Už přitom ho můžete průběžně napouštět. Chcete-li, můžete dodělat ještě povrchové úpravy a koupání může začít.

 

28.3.2023 8:31 | autor: Redakce | zdroj: Bazény pro všechny, Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist