Topné panely – obraz i socha vám doma zatopí

Topná tělesa pod okny z masivní litiny, nebo i ta modernější ověšená uniformním bílým plechem, moc parády nenadělají. Stavíte nebo rekonstruujete byt? Prohlédněte si nabídku topení, které místnost ozdobí.

Trubky ve všech barvách

Konvekční trubková tělesa se výborně hodí do koupelen a předsíní, tam, kde je málo místa při zemi. Ani jednoduché žebříky nemusí být fádní – vyrábějí se v nejrůznějších barvách od bílé, žluté, červené nebo zelené ve smaltovaném provedení až po stříbrný nerez. V koupelně je využijete na dosušení ručníků a drobného prádla. Pro předsíň a halu se pak hodí efektnější uspořádání trubek, ať už nerezové nebo třeba překryté slabým plátkem oceli fantastických tvarů.

Kámen a sklo

Sálavé panely se využívají buď na elektrické připojení (v tom případě jsou jen sálavé) nebo zakrývají vodní radiátor a vylepšují jeho konvekční topení o sálavý prvek. Do každého interiéru se hodí panely z přírodních kamenů – hlazeného mramoru a žuly. Mramor má barevnost od smetanové a jemně růžové až to temně šedou a neopakovatelné žíhání. Žula svou zrnitou strukturou působí v interiéru nápadněji, ale také velice efektně. Náš tip? Vyberte si stejnou barvu a druh kamene, jaký použijete v místnosti i na okenní parapety, případně v kuchyni na desku linky. Interiér se těmito prvky sjednotí a harmonizuje, nebudete mít pocit přeplácanosti. Panely z tvrzeného skla, ať už se zrcadlovým efektem nebo v různých barvách, se budou dobře vyjímat v místnosti s moderním jednoduše tvarovaným nábytkem. I tady můžete s designem dále pracovat – k panelu si pořiďte skleněnou vázu, svícen a mísu stejné barvy a rozmístěte je po nábytku. Lesklý povrch panelu, který se snadno myje asi jako okno, odráží předměty v místnosti, dejte si tedy záležet, ať se v něm zobrazují vašemu oku lahodící kompozice nábytku a předmětů.

Topení jako obraz

Infrapanely s hrubým křemičitým povrchem se ohřívají výhradně elektricky. Jejich zapojení je snadné, stačí dostatečně velký příkon na domácnost a pak panel zapojíte vlastně třeba jako lustr – na pevno na strop nebo na stěnu. Sálavé teplo zajišťuje příjemné klima i úspory, spotřeba je výrazně nižší než u přímotopných těles. Nám jde ale o design. Ten je tady opravdu zajímavý. Panely se osazují do dřevěných, bílých nebo hliníkových rámečků, vyberete si tedy to, co se hodí do vašeho interiéru.A na přání vám dodavatel nechá na váš panel namalovat reprodukci známého obrazu nebo originální fantazii z barev, jaké ladí vašemu oku a k vašemu nábytku.

Obrazy – inspirativní fotogalerie

Klasika nebo rychlá proměna

Potrpíte si na retro styl? Pak chtě nechtě sáhnete po klasické litině, třeba ve stylu art deco. Chcete klasické radiátory na horkou vodu a přitom máte rádi změnu? Řada výrobců nabízí jednoduchý trubkový systém se zavěšeným ocelovým panelem. Ten může mít bezpočet barev, zrcadlo uprostřed, lamelový povrch imitující třeba mořské vlny. A jeho velkou výhodou je, že ho snadno vyměníte za jiný, aniž byste museli měnit celé těleso.

Text: Gabriela Koulová
Foto: Infratopení, IHS Redwaves, Laurens, Cordivari Design, Sirocco, ATV

4.11.2010 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist